ANTYWIRUSOWE IGRZYSKA WARCABOWE – II PUCHAR ONLINE W WARCABACH

TURNIEJE ONLINE W WARCABACH DLA UCZNIÓW SP

I FINAŁ ONLINE O PUCHAR ZUCHA W WARCABACH

DAMINATOR 16 ONLINE W WARCABACH

Termin – 17.04-31.05.2020 r. (Antywirusowe Igrzyska Warcabowe – II Puchar Online), 17.04-29.05.2020 r. (Turnieje Online dla uczniów SP), 15-17.05.2020 r. (I Finał Online o Puchar Zucha), 17-20.05.2020 r. (Daminator 16 Online).

Miejsce – serwisy gier online – kurnik.pl oraz lidraughts.org.

Organizatorzy –

– Marcin Chęsiak, Sebastian Knap, Polski Związek Warcabowy (Antywirusowe Igrzyska Warcabowe – II Puchar Online),

– Sylwester Flisikowski, LKS Zuch Rychlik (Turnieje Online dla uczniów SP i I Finał Online o Puchar Zucha),

– Jacek Pawlicki (Damiator 16 Online).

W tych nietypowych dla nas okolicznościach pomysłodawcy po raz kolejny zorganizowali cykl turniejów warcabowych przez internet za pomocą serwisów gier online – kurnik.pl i lidraughts.org.

Warcabiści z Polski i świata zarówno dzieci, młodzież, dorośli mogli znów rywalizować ze sobą w tych licznych zawodach, na określonych zasadach stworzonych przez organizatorów. Zawodnicy grali w warcaby 100 i 64-polowe zgodnie z ustalonym harmonogramem.

W rozgrywkach online w warcabach 100 i 64-polowych z UKS Komorzanka brały udział: Aleksandra Łukomska (Antywirusowe Igrzyska Warcabowe – II Puchar Online, Turnieje Online dla uczniów SP, Daminator 16 Online), Patrycja Tomczak (Turnieje Online dla uczniów SP i I Finał Online o Puchar Zucha), Maja Rydz (Turnieje Online dla uczniów SP). Warto wspomnieć, że Aleksandra Łukomska zajęła trzy razy 1. miejsce i dwa razy 3. miejsce oraz trzy razy sklasyfikowana była na 4. lokacie, a Patrycja Tomczak raz zwyciężyła i cztery razy sklasyfikowana została tuż za podium w Turniejach Online w warcabach 100 i 64-polowych dla uczniów szkół podstawowych. Dodatkowo Patrycja zakwalifikowała się do I Finału Online o Puchar Zucha w warcabach 100-polowych i zajęła 3. miejsce. Natomiast Aleksandra została zaproszona do międzynarodowego turnieju w warcabach 100-polowych dla młodzieży do lat 16 – Daminator 16 Online i dzielnie w nim walczyła.

Godne pochwały jest takie zaangażowanie warcabistów, gdyż w tym trudnym dla wszystkich czasie (pandemii koronawirusa) potrafią rozwijać swoje umiejętności i rywalizować w grze online w warcaby.

Zachęcamy naszych pozostałych zawodników do kolejnych turniejów online organizowanych w najbliższym czasie.