I GRAND PRIX WROCŁAWIA W WARCABACH STUPOLOWYCH

TERMIN – 17.09.2016 r.

MIEJSCE – Pęgów

ORGANIZATOR – Zespół Szkół w Pęgowie, OKS Sokół Wrocław, UKS Pitagoras Pęgów

W zawodach wystartowało stu czterech zawodników z klubów z woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego. Mistrzostwa rozgrywano w trzech kategoriach: orlicy (do lat 10), młodzicy (do lat 13) oraz seniorzy (powyżej 13 lat).  Zawody rozegrane były systemem szwajcarskim do 7 rund. Za zwycięstwo każdy zawodnik otrzymywał 2 punkt, za remis 1 pkt, a za porażkę 0 pkt.

Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze.

W kategorii orlików zwyciężył Bartosz Skiba, a drugie miejsce zajął Maksymilian Hałas. W kategorii  orliczek druga była Aleksandra Łukomska. W grupie młodzików czwartą lokatę zajął Aleksander Majewski. W kategorii młodziczek czwarte miejsce zajęła Patrycja Wawrzyniak. W Ekstralidze dzielnie walczył nasz junior Łukasz Niemier.

Spora grupa naszych zawodników rywalizowała z rok lub kilka lat starszymi rywalami i zebrali cenne doświadczenie.

Komentarz: W pierwszym tego typu turnieju sezonu 2016/2017, nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Zwyciężyliśmy za sprawą Bartka w jednej kategorii, a dwie pozostałe osoby Aleksandra i Maksymilian byli na podium. Dla niektórych naszych warcabistów były to jedne z pierwszych tak poważnych zawodów.

Kadra – UKS Komorzanka Komorze: junior – Łukasz Niemier, młodzicy – Patrycja Wawrzyniak, Weronika Konieczna, Dominika Konieczna, Julia Walczak,  Aleksander Majewski, Allan Jankowski, Paweł Idziaszek orlicy – Bartosz Skiba, Jakub Szymański, Aleksandra Łukomska, Zofia Ławnicka, Aleksandra Pańczak, Amelia Jankowska, Krystian Górski, Jan Gałązka, Michał Szumlewicz, Amelia Przybylska, Maksymilian Hałas, Kacper Rogowski, Bartosz Mielcarzewicz, Antoni Kościański, Klaudia Kościańska, Jakub Luleczka. Trener – Andrzej Ziaja.