II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MŁODZIKÓW DO LAT 8, 10, 13 W WARCABACH  64 i 100 – POLOWYCH  – BIAŁY DUNAJEC 2015

TERMIN – 8-10.05.2015

MIEJSCE – Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu.

ORGANIZATOR –

-Wielkopolski Związek Warcabowy

– Urząd Gminy w Białym Dunajcu

-Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu

W zawodach wystartowało stu dwunastu zawodników z klubów z całej Polski. Mistrzostwa rozgrywano w kategorii: młodzików (do lat 8, 10, 13). Zawody rozegrane były systemem szwajcarskim do 7 rund lub kołowym, a czas gry wynosił 45 minut na zawodnika.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, ponieważ brali w nich udział aktualni mistrzowie i medaliści Mistrzostw Polski.

Udział naszych zawodników w zawodach stojących na takim poziomie miał być kolejną możliwością sprawdzenia się  w grze z najlepszymi w Polsce oraz zebraniem cennego doświadczenia.  Nasze zawodniczki do lat 10 wypadły bardzo dobrze w warcabach klasycznych Dominika Konieczna zajęła 5. miejsce, a jej siostra Weronika 6. miejsce. W kategorii do lat 13 Patrycja Wawrzyniak (11 lat) rywalizowała z dwa lata starszymi zawodniczkami i zajęła bardzo dobre 10. miejsce. W warcabach-100 polowych nasze zawodniczki spisały się znakomicie brązowy medal w kategorii młodziczek do lat 10 wywalczyła Weronika Konieczna, tuż za nią na 4. miejscu  była Dominika Konieczna. W kategorii do lat 13 Patrycja Wawrzyniak zajęła 9. miejsce.

Komentarz: To pierwszy indywidualny medal naszego klubu w Ogólnopolskich zawodach. Czołówka zawodników w każdej kategorii to wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski, więc każdy nasz medal jest dużym sukcesem. Po cichu mieliśmy nadzieję na podium i ten cel udało się osiągnąć. Nasi zawodnicy trenują w klubie niecały rok i satysfakcję sprawia nam każdy sukces na tak wysokim poziomie. Oprócz treningów musimy startować w ogólnopolskich zawodach, by rozwijać się grając z najlepszymi. Wyjazdy na takie imprezy nie byłby możliwe gdyby nie pomoc sponsorów oraz rodziców. Niestety z kilku powodów na te zawody nie mogła pojechać liczniejsza grupa zawodników UKS Komorzanka.

Kadra UKS Komorzanka Komorze: młodziczki do lat 10 – Weronika Konieczna, Dominika Konieczna, do lat 13 – Patrycja Wawrzyniak. Trener – Andrzej Ziaja.