III MISTRZOSTWA GMINY OSIECZNA W WARCABACH MIĘDZYNARODOWYCH i VI GRAND PRIX WROCŁAWIA

TERMIN – 24.02.2018 r.

MIEJSCE – Centrum Kultury i Biblioteka w Osiecznej

ORGANIZATOR – Wielkopolski Związek Warcabowy, Urząd Miasta i Gminy Osieczna, Centrum Kultury i Biblioteka w Osiecznej, Towarzystwo Ziemi Osieckiej, OKS Sokół Wrocław.

W zawodach wystartowało dziewięćdziesięciu siedmiu zawodników z klubów z woj. wielkopolskiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego oraz nawet z Tarnopola (Ukraina). Mistrzostwa rozgrywano w czterech kategoriach: przedszkolacy (do 8 lat), orlicy (do lat 10), młodzicy (do lat 13) oraz seniorzy (powyżej 13 lat).  Zawody rozegrane były systemem szwajcarskim do 7 rund. Za zwycięstwo każdy zawodnik otrzymywał 2 punkt, za remis 1 pkt, a za porażkę 0 pkt.

Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze. W Mistrzostwach Gminy Osieczna, które miały charakter zawodów otwartych, wystartowali czołowi zawodnicy i medaliści Mistrzostw Polski, Europy czy Świata w warcabach 100-polowych z poprzednich lat.

W kategorii przedszkolaków drugie miejsce zajęła Klaudia Kościańska. W grupie orliczek zwyciężyła Aleksandra Łukomska, a wśród chłopców do lat 10 drugą lokatę uzyskał Maksymilian Hałas. W kategorii młodziczek trzecie miejsce zajęła Patrycja Tomczak, a wśród młodzików drugi był Jakub Szymański. Tuż za podium w kategorii orlików uplasował się: Michał Szumlewicz.

Część naszych zawodników rywalizowała z rok lub kilka lat starszymi rywalami i zebrali cenne doświadczenie.

Komentarz: W kolejnym tego typu turnieju, nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Zwyciężyliśmy w orlikach za sprawą Aleksandry Łukomskiej. W sumie aż pięć razy nasi zawodnicy stawali na podium, a pozostali uzyskali dobre lokaty.

Kadra UKS Komorzanka Komorze: młodzicy – Jakub Szymański, Jan Gałązka, Tomasz Bernat, Zofia Ławnicka, Aleksandra Pańczak, Patrycja Tomczak, orlicy – Amelia Jankowska, Aleksandra Łukomska, Michał Szumlewicz, Maksymilian Hałas, Kacper Rogowski, Nikodem Sarbinowski, przedszkolacy – Antoni Kościański, Bartosz Biernacik, Tobiasz Kaczmarek, Szymon Idziaszek, Klaudia Kościańska, Dominika Świątek, Nikola Filipiak, Lidia Kaczmarz. Opiekunowie – Elżbieta Sarbinowska, Longina Kaczmarz, Agnieszka Idziaszek, trenerzy – Andrzej Ziaja i Renata Łukomska.