III ZŁOTA KORONA ŚREDZKA O PUCHAR BURMISTRZA ŚRODY ŚLĄSKIEJ W WARCABACH STUPOLOWYCH

Miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Śląskiej.

Termin – 19-22.07.2019 r.

Organizator –

– Urząd Miasta i Gminy  w Środzie Śląskiej,

– Dom Kultury w Środzie Śląskiej,

– SKFSiTNiS Jutrzenka Częstochowa.

W zawodach wystartowało 86 zawodników z różnych części Polski. Turniej rozegrany był w kategorii otwartej bez podziału na wiek i płeć. Dodatkowo wyłoniono najlepszych w klasyfikacji: junior do lat 8,10,13, 17, kobieta, niepełnosprawny, niewidomy i debiutant. Zawody przeprowadzono systemem szwajcarskim do 7 rund, a czas gry wynosił 90 min. z zapisem partii. Za zwycięstwo każdy zawodnik otrzymywał  2 punkty, za remis 1 pkt, a za porażkę 0 pkt.

W tym turnieju nasz klub po raz pierwszy reprezentowała zdolna warcabistka Aleksandra Łukomska, która już w tym roku zdobyła 6 medali (5 złotych i 1 srebrny) Mistrzostw Polski w warcabach 64 czy 100-polowych. Ola w tych zawodach uplasowała się w pierwszej połowie klasyfikacji zawodników. Nasza warcabistka zdobyła 7 pkt i zanotowała 3 zwycięstwa, 1 remis i 3 porażki. Wśród kobiet Aleksandra zajęła siódme miejsce, a w grupie juniorów do lat 13 była na 5.miejscu.

Turniej stał na wysokim poziomie, bo rywalizowali w nim silni zawodnicy z Polski z międzynarodowym doświadczeniem.

Komentarz: Nasza zawodniczka dzielnie walczyła w tym prestiżowym turnieju osiągając wyniki na miarę swoich możliwości. Warto dodać, że wśród kobiet Ola zajęła siódme miejsce, a wśród juniorów do lat 13 była na 5.miejscu. Zdobyte doświadczenie podczas tych zawodów z pewnością zaowocuje w przyszłości. Teraz przed nami na początku sierpnia Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w warcabach 100-polowych w Warszawie, w których wystartują nasi zawodnicy.

Kadra UKS Komorzanka Komorze: Aleksandra Łukomska, trener – Andrzej Ziaja.