INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU JAROCIŃSKIEGO W WARCABACH KLASYCZNYCH (64-polowych) – IGRZYSKA DZIECI

TERMIN – 21.02.2019 r.

MIEJSCE – SALA OSP KOMORZE PRZYBYSŁAWSKIE

ORGANIZATOR –

– Gmina Żerków

– Powiat Jarociński

– Szkoła Podstawowa w Komorzu Przybysławskim

– Uczniowski Klub Sportowy „Komorzanka” Komorze

– Szkolny Związek Sportowy w Jarocinie

W zawodach wystartowało pięćdziesięciu ośmiu zawodników z 6 szkół powiatu jarocińskiego (SP Komorze Przybysławskie, SP Żerków, NSP Ludwinów, SP Dobieszczyzna, SP Chrzan, SSP Jarocin), którzy walczyli o  miano najlepszych w tym rejonie.

Otwarcia zawodów dokonał sekretarz Miasta i Gminy Żerków Bartłomiej Nowicki. Swoją obecnością na imprezie zaszczycili nas: radny powiatu jarocińskiego Jacek Jędraszczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Komorzu Przybysławskim Mariola Zawal i prezes UKS Komorzanka  Andrzej Ziaja. Sędziami zawodów byli: Paweł Witwicki i Andrzej Ziaja.

Mistrzostwa rozgrywano w kategoriach: chłopców i dziewcząt ze szkół podstawowych urodzonych w roku 2006 i później.  Zawody rozegrane były systemem szwajcarskim do 8 rund. Za zwycięstwo każdy zawodnik otrzymywał 2 punkt, za remis 1 pkt, a za porażkę 0 pkt. Ze względu na dużą frekwencję (ponad 20 zawodników w każdej grupie), zgodnie z regulaminem, awans do finału Mistrzostw Wielkopolski uzyskiwały po cztery osoby z każdej kategorii.

Zawody stały na bardzo dobrym poziomie, ponieważ rywalizowali w nich medaliści Mistrzostw Polski i nawet  Świata w warcabach klasycznych z poprzedniego roku.

Prym w zawodach wiedli zawodnicy z gminy Żerków: SP Komorze Przybysławskie, SP Żerków i NSP Ludwinów, którzy również trenują w UKS Komorzanka.

Nasi zawodnicy reprezentujący barwy UKS Komorzanka i szkół z gminy Żerków spisali się znakomicie.

W kategorii dziewcząt triumfowała Patrycja Tomczak (NSP Ludwinów), a za nią były: Aleksandra Łukomska oraz Amelia Jankowska (obie SP Komorze). Czwartą lokatę uzyskała Amelia Przybylska (SP Żerków). W kategorii chłopców zwyciężył Jakub Szymański (SP Komorze), a drugi był Tomasz Bernat (SP Żerków). Trzecią lokatę zajął Bartosz Skiba (SP Komorze), a tuż za podium znalazł się Kacper Rogowski (SP Komorze).

W klasyfikacji szkół wygrała Szkoła Podstawowa w z Komorza Przybysławskiego, na drugim miejscu uplasowała się szkoła z Żerkowa. Trzecią lokatę uzyskała Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ludwinowie. Tuż za podium znalazła się Społeczna Szkoła Podstawowa z Jarocina.

Komentarz: Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Jarocińskiego w warcabach klasycznych szkół podstawowych zgromadziły aż 58 uczestników. Celami tej imprezy było:

 propagowanie sportu warcabowego i wyłonienie najlepszych zawodników z powiatu jarocińskiego na finał wojewódzki,

możliwość współzawodnictwa oraz podnoszenia umiejętności gry w warcaby klasyczne,

– kształtowanie pozytywnych cech charakteru poprzez sportową rywalizację,

– miłe spędzenie wolnego czasu oraz integracja społeczeństwa.

Cieszą sukcesy zawodników z klubu i szkół z Komorza Przybysławskiego, Żerkowa i Ludwinowa. Impreza udana o czym świadczy duża frekwencja. Zawody po raz kolejny odbyły się w Komorzu Przybysławskim, gdzie funkcjonuje klub, który rywalizuje w rozgrywkach Polskiego Związku Warcabowego. W tym roku zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w XVII Mistrzostwach Polski Szkół i UKS-ów w warcabach klasycznych, które odbędą się 16-18 maja 2019 r. w Żerkowie.

Klasyfikacja najlepszych warcabistów w poszczególnych grupach –

Kategoria dziewcząt r. 2006 i mł.:

 1. Patrycja Tomczak (NSP Ludwinów)
 2. Aleksandra Łukomska (SP Komorze)
 3. Amelia Jankowska (SP Komorze)
 4. Amelia Przybylska (SP Żerków)

Kategoria chłopców r. 2006 i mł.:

 1. Jakub Szymański (SP Komorze)
 2. Tomasz Bernat (SP Żerków)
 3. Bartosz Skiba (SP Komorze)
 4. Kacper Rogowski (SP Komorze)

Klasyfikacja drużynowa szkół podstawowych:

 1. SP Komorze Przybysławskie 77 pkt
 2. SP Żerków 32 pkt
 3. NSP Ludwinów 29 pkt
 4. SSP Jarocin 18 pkt
 5. SP Dobieszczyzna 14 pkt * (najwyższe 6. miejsce w kategorii dzw.)
 6. SP Chrzan 14 pkt * (najwyższe 8. miejsce w kategorii chł.)
 • Przy równej liczbie punktów decydował najwyższy wynik indywidualny w kategorii chłopców bądź dziewcząt

Podziękowania wszystkim sponsorom, którzy wspierają tę imprezę i ciągłą działalność klubu UKS Komorzanka tj.: Gmina Żerków, Powiat Jarociński, Bank Spółdzielczy we Wrześni oddział Żerków, Bank Spółdzielczy w Jarocinie, Neorol w Chrzanie, Magazyn Fabryczny w Chrzanie, Fabryka Kotłów Malina w Paruchowie,  Stara Szuflada w Chrzanie, Pracownia i Sklep Zduńsko-Ceramiczny Glinka Art. w Żerkowie, RMJ Trans Logistic w Żerkowie, MDM Trans Polska w Żerkowie, sklep sportowy Sport Center i piłkarski NO10 w Jarocinie, Wald-Bruk w Żółkowie,  Borys w Żerkowie,  PHU Szóstek w Żernikach, Seapol biuro projektowe w Żerkowie, WA-MA w Pyzdrach, firma handlowo-turystyczna Macieja Stachowiaka w Komorzu, Szkolny Związek Sportowy w Jarocinie.

Patroni medialni i partnerzy: gazeta jarocińska, jarocinska.pl, radio Elka, Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne w Żerkowie, Biblioteka Publiczna w Żerkowie, Magazyn Fabryczny w Cielczy, ZAZ Promyk w Żerkowie, Szkoła Podstawowa w Komorzu Przybysławskim, Szkoła Podstawowa w Żerkowie.

Podziękowania należą się również rodzicom i wolontariuszom zaangażowanym w tę imprezę.

Składy reprezentacji szkół podstawowych z powiatu jarocińskiego:

SP Komorze Przybysławskie – Łukomska Aleksandra, Jankowska Amelia, Kościańska Klaudia, Filipiak Nikola, Skitek Antonina, Świątek Dominika, Rzepczyk Judyta, Szymański Jakub, Skiba Bartosz, Rogowski Kacper,  Idziaszek Paweł, Rodziewicz Szymon, Jankowski Allan, Piętka Kasjan.

SP Żerków – Przybylska Amelia, Rydz Maja, Idczak Zuzanna, Król Zofia, Logdańska Zuzanna, Bernat Tomasz, Misiarczyk Marcin, Górski Krystian,  Mazurek Oskar, Kuźmik Oskar, Bernat Piotr.

NSP Ludwinów – Tomczak Patrycja, Koszela Magdalena, Żurek Roksana, Walczak Maja, Zawieja Antoni, Hałas Maksymilian, Zalewski Alan, Tomczak Kacper.

SSP Jarocin – Hałas Malwina, Pawłowska Agata, Włodarkiewicz Julia, Szumlewicz Michał, Wira Hubert, Kaczmarek Peter, Sikorski Jan, Wysocki Piotr.

SP Dobieszczyzna – Kobylska Karina, Kobylska Wiktoria, Walendowska Martyna, Wojciechowska Magdalena, Wojtaszek Antoni, Świerkowski Antoni, Bogielczyk Mariusz, Czajka Piotr, Michalak Kacper, Nowak Filip.

SP Chrzan – Grzelak Wiktoria, Stachowiak Marika, Warzywoda Maja, Sarbinowski Nikodem, Czosnowski Kacper, Wiśniewski Filip, Szymendera Wojciech.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *