INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU W WARCABACH KLASYCZNYCH – KOMORZE 2018

INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU  W WARCABACH KLASYCZNYCH

TERMIN – 06.02.2018 r.

MIEJSCE – SALA OSP KOMORZE PRZYBYSŁAWSKIE

ORGANIZATOR –

– Szkoła Podstawowa w Komorzu Przybysławskim

– Uczniowski Klub Sportowy „Komorzanka” Komorze

– Szkolny Związek Sportowy w Jarocinie

W zawodach wystartowało siedemdziesięciu trzech zawodników z 7 szkół powiatu jarocińskiego (SP Komorze Przybysławskie, SP Żerków, NSP Ludwinów, SP Dobieszczyzna, SP Chrzan, SSP Jarocin, SP Kotlin), którzy walczyli o  miano najlepszych w tym rejonie.

Otwarcia zawodów dokonali: Pani Dyrektor Szkoły w Komorzu Przybysławskim Mariola Zawal i Prezes UKS Komorzanka  Andrzej Ziaja. Sędziami zawodów byli Paweł Witwicki i Andrzej Ziaja.

Mistrzostwa rozgrywano w kategoriach: chłopców i dziewcząt ze szkół podstawowych urodzonych w roku 2005 i później.  Zawody rozegrane były systemem szwajcarskim do 8 rund. Za zwycięstwo każdy zawodnik otrzymywał 2 punkt, za remis 1 pkt, a za porażkę 0 pkt. Awans do finału Mistrzostw Wielkopolski uzyskiwały po cztery osoby z każdej kategorii.

Zawody  stały na dobrym poziomie, ponieważ rywalizowali w nich medaliści Mistrzostw Polski w warcabach klasycznych z poprzedniego roku.

Prym w zawodach wiedli zawodnicy z gminy Żerków: SP Komorze Przybysławskie, SP Żerków i NSP Ludwinów, którzy również trenują w UKS Komorzanka.

Nasi zawodnicy reprezentujący barwy UKS Komorzanka i szkół z gminy Żerków spisali się znakomicie.

W kategorii dziewcząt triumfowała Aleksandra Łukomska (SP Komorze), a za nią były Weronika Konieczna oraz Dominika Konieczna (obie SP Żerków).  Tuż za podium była Patrycja Tomczak (NSP Ludwinów). W kategorii chłopców zwyciężył Jakub Szymański (SP Komorze), a drugi był jego kolega Bartosz Skiba (SP Komorze). Trzecią lokatę zajął Tomasz Bernat (SP Żerków). Tuż za podium znalazł się Antoni Zawieja (NSP Ludwinów).

W klasyfikacji szkół wygrała Szkoła Podstawowa w z Komorza Przybysławskiego, na drugim miejscu uplasowała się szkoła z Żerkowa. Trzecią lokatę uzyskała Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ludwinowie. Tuż za stopniu podium znalazła się placówka z Chrzana.

Najmłodszymi uczestnikami imprezy byli: Wiktoria Kobylska (SP Dobieszczyzna) oraz Szymon Idziaszek (SP Komorze), którzy otrzymali upominki od organizatora.

Komentarz: Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w warcabach klasycznych szkół zgromadziły aż 73 zawodników i był to rekord frekwencji w historii tych zawodów. Celami tej imprezy było:

 propagowanie sportu warcabowego i wyłonienie najlepszych zawodników z powiatu jarocińskiego na finał wojewódzki,

możliwość współzawodnictwa oraz podnoszenia umiejętności gry w warcaby klasyczne,

– kształtowanie pozytywnych cech charakteru poprzez sportową rywalizację,

– miłe spędzenie wolnego czasu oraz integracja społeczeństwa.

Cieszą sukcesy zawodników z klubu i szkół z Komorza Przybysławskiego, Żerkowa i Ludwinowa. Impreza udana o czym świadczy rekordowa frekwencja. Zawody po raz kolejny odbyły się w Komorzu Przybysławskim, gdzie funkcjonuje klub, który rywalizuje w rozgrywkach Polskiego Związku Warcabowego.

Klasyfikacja najlepszych warcabistów w poszczególnych kategoriach

Kategoria dziewcząt do lat 13:

 1. Aleksandra Łukomska (SP Komorze)
 2. Weronika Konieczna (SP Żerków)
 3. Dominika Konieczna (SP Żerków)
 4. Patrycja Tomczak (NSP Ludwinów)

Kategoria chłopców do lat 13:

 1. Jakub Szymański (SP Komorze)
 2. Bartosz Skiba (SP Komorze)
 3. Tomasz Bernat (SP Żerków)
 4. Antoni Zawieja (NSP Ludwinów)

Klasyfikacja drużynowa szkół podstawowych:

 1. SP Komorze Przybysławskie 75 pkt
 2. SP Żerków 42 pkt
 3. NSP Ludwinów 34 pkt
 4. SP Chrzan 13 pkt
 5. SSP Jarocin 10 pkt
 6. SP Kotlin 9 pkt *(najwyższe 10.miejsce w kategorii dzw.)
 7. SP Dobieszczyzna 9 pkt * (najwyższe 11. miejsce w kategorii dzw.)
 • Przy równej liczbie punktów decydował najwyższy wynik indywidualny w kategorii chłopców bądź dziewcząt

Podziękowania wszystkim sponsorom, którzy wspierają tą imprezę i ciągłą działalność klubu UKS Komorzanka tj.: Gmina Żerków, Powiat Jarociński, SZS w Jarocinie, Bank Spółdzielczy we Wrześni oddział Żerków, Bank Spółdzielczy w Jarocinie, firma Neorol z Chrzana, Magazyn Fabryczny z Chrzana, Fabryka Kotłów Malina z Paruchowa,  firma Stara Szuflada z Chrzana, firma Glinka Art. z Żerkowa, firma Raf- Trans z Łuszczanowa, firma RMJ Trans Logistic z Żerkowa, firmie MDM Trans Polska z Żerkowa, sklep Sport Center z Jarocina, firma Wald-Bruk z Żółkowa,  Borys z Żerkowa,  PHU Szóstek z Żernik, Seapol biuro projektowe z Żerkowa, firma WA-MA z Pyzdr, firma Auto-Dutkiewicz z Jarocina.

Partnerzy i patroni medialni klubu: gazeta jarocińska, jarocinska.pl. , radio Elka, Magazyn Fabryczny z Cielczy, Szkoła Podstawowa z Komorza Przybysławskiego, Biblioteka Publiczna z Żerkowa, MCT z Żerkowa., ZAZ Promyk z Żerkowa, Magazyn Fabryczny z Cielczy.

Podziękowania należą się również rodzicom i wolontariuszom zaangażowanym w tą imprezę.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *