IV MISTRZOSTWA GMINY OSIECZNA W WARCABACH MIĘDZYNARODOWYCH i V GRAND PRIX WROCŁAWIA

TERMIN – 26.01.2019 r.

MIEJSCE – Centrum Kultury i Biblioteka w Osiecznej

ORGANIZATOR – Wielkopolski Związek Warcabowy, Urząd Miasta i Gminy Osieczna, Centrum Kultury i Biblioteka w Osiecznej, OKS Sokół Wrocław.

W zawodach wystartowało sześćdziesięciu dwóch zawodników z klubów z woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego. Mistrzostwa rozgrywano w czterech kategoriach: przedszkolacy (do lat 8), orlicy (do lat 10), młodzicy (do lat 13) oraz ekstraliga (powyżej 13 lat) z podziałem na płeć. Zawody rozegrane były systemem szwajcarskim do 7 rund. Za zwycięstwo każdy zawodnik otrzymywał 2 punkt, za remis 1 pkt, a za porażkę 0 pkt.

Nasi zawodnicy spisali się znakomicie. W Mistrzostwach Gminy Osieczna, które miały charakter zawodów otwartych, wystartowali czołowi zawodnicy i medaliści Mistrzostw Polski w warcabach 100-polowych z poprzednich lat.

W kategorii przedszkolaków (dziewcząt do lat 8) zwyciężyła Nikola Filipak, a trzecie miejsce zajęła Zuzanna Logdańska. W grupie orliczek triumfowała Amelia Jankowska, a trzecią lokatę uzyskała Klaudia Kościańska. Wśród chłopców do lat 10 drugie miejsce zajął Michał Szumlewicz, a trzeci był Kacper Rogowski. W kategorii młodziczek drugą lokatę uzyskała Patrycja Tomczak. W grupie młodzików zwyciężył Maksymilian Hałas, a za nim byli: Jakub Szymański i Tomasz Bernat. Tuż za podium znaleźli się: Marika Stachowiak (dziewczęta do lat 8), Kasjan Piętka (chłopcy do lat 8), Amelia Przybylska (dziewczęta do lat 13).

Część naszych zawodników rywalizowała z rok lub kilka lat starszymi rywalami i zebrali cenne doświadczenie.

Komentarz: W kolejnym tego typu turnieju, nasi zawodnicy zaprezentowali się wspaniale. W sumie zdobyliśmy aż 10 medali (3 złote, 3 srebrne i 4 brązowe). Zwyciężyliśmy za sprawą: Nikoli Filipiak, Amelii Jankowskiej i Maksymiliana Hałasa. Drugie lokaty zajęli: Michał Szumlewicz, Patrycja Tomczak, Jakub Szymański, a na najniższym stopniu podium znaleźli się:  Zuzanna Logdańska, Klaudia Kościańska, Kacper Rogowski i Tomasz Bernat. W tych zawodach nie mogła uczestniczyć nasza zawodniczka Aleksandra Łukomska, która wyjechała w terminie 24-27 stycznia z kadrą Reprezentacji Polski na wymianę młodzieżową z Federacją Węgierską do Budapesztu (Węgry).

Kadra UKS Komorzanka: młodzicy – Patrycja Tomczak, Amelia Przybylska, Antonina Skitek, Jakub Szymański, Tomasz Bernat, Maksymilian Hałas, Szymon Rodziewicz, orlicy – Amelia Jankowska, Klaudia Kościańska, Dominika Świątek, Malwina Hałas, Michał Szumlewicz, Kacper Rogowski, Nikodem Sarbinowski, Mariusz Bogielczyk, przedszkolacy – Nikola Filipiak, Zuzanna Logdańska, Maja Rydz, Marika Stachowiak, Kasjan Piętka, Antoni Świerkowski, opiekun – Mariusz Świerkowski, trenerzy – Andrzej Ziaja i Elżbieta Kowalska – Ziaja.