IV OTWARTE MISTRZOSTWA ZIEMI ŻERKOWSKIEJ W INDYWIDUALNYM I DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM – KOMORZE 2017

IV OTWARTE MISTRZOSTWA ZIEMI ŻERKOWSKIEJ W INDYWIDUALNYM I DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

TERMIN – 23.09.2017 r.

MIEJSCE – SZKOŁA PODSTAWOWA  W  KOMORZU PRZYBYSŁAWSKIM.

ORGANIZATOR – GMINA ŻERKÓW, SP KOMORZE, UKS KOMORZANKA KOMORZE

W zawodach wystartowało czterdziestu jeden zawodników. Mistrzostwa rozgrywano w trzech kategoriach: żak – r. 2007 i mł., młodzik r. 2004-2006 junior-senior  – młodzież, dorośli (z podziałem na kat. męską i żeńską). Mecze w turnieju indywidualnym rozgrywane były do 3 lub 2 wygranych setów, systemem rosyjskim lub każdy z każdym. W klasyfikacji drużynowej- szkół podstawowych (żak, młodzik) dzieci zdobywały punkty dla placówki na podstawie zajętego miejsca. W kategorii junior-senior ( młodzież, dorośli) zespoły (min. 2 os.) rywalizowały w grze podwójnej do 3 wygranych setów systemem rosyjskim. Otwarcia imprezy dokonała Dyrektor Mariola Zawal oraz Prezes i Trener UKS „Komorzanka” Komorze– Andrzej Ziaja. Celem zawodów była: popularyzacja tenisa stołowego w środowisku lokalnym, aktywne spędzanie czasu wolnego podczas weekendu oraz integracja dzieci, młodzieży i dorosłych z powiatu jarocińskiego.

 

Prym w zawodach w kategoriach żak i młodzik z r. 2007 i mł. i r. 2004-2006 wiedli zawodnicy ze szkoły w Komorzu, którzy stawali na najwyższych stopniach podium we wszystkich kategoriach.

W kategorii żak r. 2007 i mł.- chłopców  zwyciężył Jakub Szymański a za nim znalazł się Bartosz Skiba oraz  Jan Gałązka (wszyscy SP Komorze). Wśród dziewcząt r. 2007 i mł. triumfowała Zofia Ławnicka, wyprzedzając Magdalenę Podlewską i Klaudię Kościańską (wszystkie SP Komorze). W kategorii młodzik – chłopców  r. 2004-2006 wygrał Jakub Celka (SP nr 4 Jarocin) drugi był Marcin Boruta, a trzeci Paweł Idziaszek (oboje SP Komorze). Wśród dziewcząt r. 2004-2006 zwyciężyła Weronika Hetmańczyk, a za nią znalazły się  Martyna Lisiecka (obie SP Komorze) oraz Aleksandra Rzepecka (SP Mieszków).

W klasyfikacji drużynowej zdecydowanie wygrała szkoła w Komorzu. Na drugim miejscu podium znalazła się SP nr 4 w Jarocinie, a za nią uplasowała się SP Mieszków.

W kategorii junior -senior młodzież, dorośli – wśród mężczyzn triumfował po raz drugi z rzędu Damian Filipiak (Jarocin) wyprzedzając Łukasza  Wachowiaka (Boguszyn) oraz Michała Niewiadę (Jarocin). Wśród kobiet  triumfowała Julia Rzepecka z Mieszkowa, a za nią były Wiktoria Szymańska (Komorze) i Julia Szlachta (Paruchów).

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół – z Jarocina (Damian Filipiak, Łukasz Wachowiak). Na drugim miejscu znalazła się ekipa z Bieździadowa (Kamrowski Marcin, Kamrowski Jan), a na trzecim miejscu sklasyfikowana została druga drużyna z Jarocina (Łukasz Frydryszak, Michał Niewiada).

Tabele

Klasyfikacja indywidualna żacy:

 1. Jakub Szymański (SP Komorze)
 2. Bartosz Skiba (SP Komorze)
 3. Jan Gałązka (SP Komorze)

Klasyfikacja indywidualna żaczki:

 1. Zofia Ławnicka (SP Komorze)
 2. Magdalena Podlewska (SP Komorze)
 3. Klaudia Kościańska (SP Komorze)

Klasyfikacja indywidualna młodziczki:

 1. Weronika Hetmańczyk (SP Komorze)
 2. Martyna Lisiecka (SP Komorze)
 3. Aleksandra Rzepecka (SP Mieszków)

Klasyfikacja indywidualna młodzicy:

 1. Jakub Celka (SP nr 4 Jarocin)
 2. Marcin Boruta (SP Komorze)
 3. Paweł Idziaszek (SP Komorze)

 

Klasyfikacja drużynowa najlepszych szkół podstawowych:

 1. SP Komorze 1530 pkt
 2. SP nr 4 Jarocin 160 pkt
 3. SP Mieszków 150 pkt

Klasyfikacja indywidualna w kategorii : junior-senior – mężczyźni

 1. Damian Filipiak (Jarocin)
 2. Łukasz Wachowiak (Boguszyn)
 3. Michał Niewiada (Jarocin)

Klasyfikacja indywidualna w kategorii : junior-senior – kobiety

 1. Julia Rzepecka (Mieszków)
 2. Wiktoria Szymańska (Komorze)
 3. Julia Szlachta (Paruchów)

Klasyfikacja drużynowa najlepszych zespołów  w grze podwójnej kategorii junior-senior młodzież, dorośli:

 1. Jarocin
 2. Bieździadów
 3. Jarocin II

Komentarz: Impreza ma charakter cykliczny, a uczestnicy doceniali wysoki poziom organizacyjny zawodów. Cieszy nas sukces sportowy szkoły, klubu i organizacyjny tych mistrzostw. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek, nagrody rzeczowe, a najlepsi statuetki, puchary i dyplomy. Dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie naszej imprezy i klubu.

Sponsorzy wspierający klub i imprezę:  Gmina Żerków, Powiat Jarociński, Bank Spółdzielczy we Wrześni oddział Żerków, Bank Spółdzielczy w Jarocinie, firma Neorol z Chrzana, Magazyn Fabryczny z Chrzana, Fabryka Kotłów Malina z Paruchowa,  firma Stara Szuflada z Chrzana, firma Glinka Art. z Żerkowa, firma Raf- Trans z Łuszczanowa, firma transportowa „WA-MA” z Pyzdr, firma RMJ Trans Logistic z Żerkowa, firmie MDM Trans Polska z Żerkowa, sklep Sport Center z Jarocina, Zakład Aktywności Zawodowej Promyk z Żerkowa, firma Borys z Żerkowa, firma Wald-Bruk z Żółkowa, Firma Handlowo-Turystyczna Macieja Stachowiaka z Komorze, Gminna Spółdzielnia z Żerkowa,  firma PHU Andrzeja Stachowiaka z Komorze, Firma Catrina z Ruska, firma Piek –Pol z Żerkowa. Patronat medialny objęła – gazeta jarocińska, jarocinska.pl i radio Elka.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *