IV OTWARTE MISTRZOSTWA ZIEMI ŻERKOWSKIEJ W WARCABACH KLASYCZNYCH – KOMORZE 2017

IV OTWARTE MISTRZOSTWA ZIEMI ŻERKOWSKIEJ  W WARCABACH KLASYCZNYCH

TERMIN – 10.12.2017 r.

MIEJSCE – SALA OSP KOMORZE PRZYBYSŁAWSKIE

ORGANIZATOR –

– Gmina Żerków

– Szkoła Podstawowa w Komorzu Przybysławskim

– Uczniowski Klub Sportowy „Komorzanka” Komorze

W zawodach wystartowało prawie sześćdziesięciu zawodników z gminy Żerków i okolic, którzy walczyli o  miano najlepszych w tym rejonie.

Otwarcia zawodów dokonał Prezes UKS Komorzanka i główny organizator Andrzej Ziaja.

Mistrzostwa rozgrywano w kategoriach: żaków do lat 8,orlików do lat 10, młodzików do lat  13 oraz open – powyżej 13 lat z podziałem  na płeć.  Zawody rozegrane były systemem  kołowym  lub szwajcarskim do 8 lub 9 rund. Za zwycięstwo każdy zawodnik otrzymywał 2 punkty, za remis 1 pkt, a za porażkę 0 pkt.

Zawody  stały na dobrym poziomie, ponieważ rywalizowali w nich aktualni medaliści Mistrzostw Polski w warcabach  klasycznych.

Czwarte mistrzostwa w Komorzu zgromadziły dużą liczbę uczestników. Gościliśmy około 100 sympatyków tej dyscypliny sportu.

Nasi zawodnicy reprezentujący barwy UKS Komorzanka i szkół z gminy Żerków (Komorze, Ludwinów, Żerków, Dobieszczyzna, Chrzan) spisali się znakomicie. W swoich kategoriach wiekowych zwyciężali: dziewczynki do lat 8 – Amelia Jankowska (SP Komorze),   dziewczynki do lat 10 – Patrycja Tomczak (NSP Ludwinów), dziewczynki do lat 13 – Patrycja Wawrzyniak (SP Żerków), chłopcy do lat 8 – Kacper Rogowski (SP Komorze) , chłopcy do lat 10 – Bartosz Skiba (SP Komorze), chłopcy do lat 13 – Paweł Idziaszek (SP Komorze),  na drugich lokatach byli: dziewczynki do lat 8 – Karina Kobylska (SP Dobieszczyzna), dziewczynki do lat 10 – Aleksandra Pańczak (SP Komorze), dziewczynki do lat 13 – Dominika Konieczna (SP Żerków), chłopcy do lat 8 – Alan Zalewski, chłopcy do lat do lat 10 – Maksymilian Hałas (NSP Ludwinów),  chłopcy do lat 13 – Aleksander Majewski (NSP Ludwinów), a na trzecich miejscach znaleźli się: dziewczynki do lat 8 – Nikola Filipiak (SP Komorze), dziewczynki do lat 10 – Amelia Przybylska (SP Żerków), dziewczynki do lat 13 – Weronika Konieczna (SP Żerków), chłopcy do lat 8 – Nikodem Sarbinowski (SP Chrzan), chłopcy do lat 10 – Jakub Szymański (SP Komorze), chłopcy  do lat 13 – Allan Jankowski (SP Komorze). Tuż za podium znaleźli się: dziewczynki do lat 8 – Wiktoria Kobylska (SP Dobieszczyzna), dziewczynki do lat 10 – Aleksandra Łukomska (SP Komorze), dziewczynki do lat 13 Karolina Zielińska(NSP Ludwinów), chłopcy do lat 8 – Michał Szumlewicz (SSP Jarocin), chłopcy do lat 10 Antoni Zawieja (NSP Ludwinów), chłopcy do lat 13 – Filip Kraska (SP Żerków).

W klasyfikacji szkół zdecydowanie wygrała Szkoła Podstawowa z Komorza Przybysławskiego, a drugie miejsce zajęła placówka z Żerkowa. Na trzecim stopniu podium znalazła się szkoła z Ludwinowa.

Komentarz: Otwarte Mistrzostwa Ziemi Żerkowskiej w warcabach klasycznych zgromadziły w jednym miejscu około 100 sympatyków tej dyscypliny sportu. Celami tej imprezy było:

 propagowanie sportu warcabowego i wyłonienie najlepszych zawodników z gminy Żerków,

możliwość współzawodnictwa oraz podnoszenia umiejętności gry w warcaby klasyczne,

– kształtowanie pozytywnych cech charakteru poprzez sportową rywalizację,

– miłe spędzenie wolnego czasu oraz integracja społeczeństwa.

Cieszą sukcesy zawodników z klubu i szkoły z Komorza. Impreza bardzo udana o czym świadczy duża frekwencja. Zawody mają charakter cykliczny i na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych przez klub i szkołę.

W przyszłym roku mamy w planach organizację Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostw Powiatu w warcabach klasycznych 06.02.2018 r. w Komorzu Przybysławskim oraz Mistrzostw Polski Szkół i UKS-ów w warcabach klasycznych, które odbędą się w dniach 17-19.05.2018 r. w Żerkowie.

 

Klasyfikacja najlepszych warcabistów w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Kategoria żaczek do lat 8:

 1. Amelia Jankowska (SP Komorze)
 2. Karina Kobylska (SP Dobieszczyzna)
 3. Nikola Filipiak (SP Komorze)

Kategoria żaków do lat 8:

 1. Kacper Rogowski (SP Komorze)
 2. Alen Zalewski (NSP Ludwinów)
 3. Nikodem Sarbinowski (SP Chrzan)

Kategoria orliczek do lat 10:

 1. Patrycja Tomczak (NSP Ludwinów)
 2. Aleksandra Pańczak (SP Komorze)
 3. Amelia Przybylska (SP Żerków)

Kategoria orlików do lat 10:

 1. Bartosz Skiba (SP Komorze)
 2. Maksymilian Hałas (NSP Ludwinów)
 3. Jakub Szymański (SP Komorze)

Kategoria młodziczek do lat 13:

 1. Patrycja Wawrzyniak (SP Żerków)
 2. Dominika Konieczna (SP Żerków)
 3. Weronika Konieczna (SP Żerków)

Kategoria młodzików do lat 13:

 1. Paweł Idziaszek (SP Komorze)
 2. Aleksander Majewski (NSP Ludwinów)
 3. Allan Jankowski (SP Komorze)

Kategoria kobiety, dziewczyny pow. 13 lat:

 1. Angelika Jankowska
 2. Romana Kaczmarz – Kaczmarek
 3. Kinga Filipiak

Kategoria mężczyzn, chłopców pow. 13 lat:

 1. Hubert Jeleniewki
 2. Rafał Sarbinowski
 3. Roman Gałązka

Klasyfikacja drużynowa szkół:

 1. SP Komorze 1075 pkt
 2. SP Żerków 677 pkt
 3. NSP Ludwinów 610 pkt
 4. SP Dobieszczyzna 250 pkt
 5. SP Chrzan 80 pkt
 6. SSP Jarocin 70 pkt

Podziękowania wszystkim sponsorom, którzy wspierają tą imprezę i ciągłą działalność klubu UKS Komorzanka tj.: Gmina Żerków, Powiat Jarociński, Bank Spółdzielczy we Wrześni oddział Żerków, Bank Spółdzielczy w Jarocinie, firma Neorol z Chrzana, Magazyn Fabryczny z Chrzana i Cielczy, Fabryka Kotłów Malina z Paruchowa,  firma Stara Szuflada z Chrzana, firma Glinka Art. z Żerkowa, firma Raf- Trans z Łuszczanowa, firma RMJ Trans Logistic z Żerkowa, firmie MDM Trans Polska z Żerkowa, sklep Sport Center z Jarocina, firma Wald-Bruk z Żółkowa,  Borys z Żerkowa,  PHU Szóstek z Żernik, Seapol biuro projektowe z Żerkowa, firma WA-MA z Pyzdr, Pizzeria Familijna z Żerkowa, ZAZ Promyk z Żerkowa, firma PIEK-POL z Żerkowa, firma GS Żerków, firma Handlowo – Turystyczna Macieja Stachowiaka z Komorza, firma Auto-Dutkiewicz z Jarocina.

Partnerzy i patroni medialni klubu: gazeta jarocińska, jarocinska.pl. , radio Elka, Magazyn Fabryczny z Cielczy, Szkoła Podstawowa z Komorza Przybysławskiego, Biblioteka Publiczna z Żerkowa, MCT z Żerkowa., ZAZ Promyk z Żerkowa.

Podziękowania należą się również rodzicom i wolontariuszom zaangażowanym w tą imprezę.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *