OTWARTE INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI  W WARCABACH STUPOLOWYCH  – 29.04.2018 r. WRONKI

– Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Gry Logiczne” Wronki,

– Wroniecki Ośrodek Kultury – gospodarz zawodów.

TERMIN I MIEJSCE – 29.04.2018 r. -Wroniecki Ośrodek Kultury we Wronkach

W zawodach wystartowało 107 zawodników z różnych regionów Polski. Mistrzostwa rozgrywane były w kategorii seniorów, juniorów do lat 16, 13, 10, 8 z podziałem na płeć.  W zawodach brali udział  mistrzowie i medaliści Mistrzostw Polski w warcabach stupolowych.  To właśnie Ci zawodnicy wiedli prym w tych rozgrywkach.

Zawodnicy UKS Komorzanka Komorze zaprezentowali się znakomicie. Z tych zawodów przywieźliśmy 6 medali (2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe).

W kategorii dziewcząt do lat 8 złoty medal zdobyła Klaudia Kościańska, a trzecia była 7 – latka Nikola Filipiak. Wśród juniorek do lat 10 złoty medal wywalczyła Aleksandra Łukomska. W kategorii juniorek do lat 13 – srebrny krążek zdobyła Patrycja Tomczak.  Wśród chłopców do lat 10 brąz wywalczył Michał Szumlewicz. W kategorii juniorów do lat 13 brązowy krążek przywiózł Jakub Szymański. Tuż za podium znaleźli się: do lat 8 – Lidia Kaczmarz, do lat 10 – Karina Kobylska, do lat 13 – Karolina Zielińska, Tomasz Bernat.

Komentarz: Sukcesem naszych warcabistów jest zdobycie 6 medali i obecność zawodników w czołówce mistrzostw. Część naszych uczestników rywalizowała z rok lub kilka lat starszymi rywalami, a już osiągają znaczące sukcesy. Wiedzieliśmy, że w warcabach stupolowych rywalizacja jest zdecydowanie trudniejsza, ale nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze.