PLEBISCYT GAZETY JAROCIŃSKIEJ NA NAJPOPULARNIEJSZEGO SPORTOWCA ROKU 2018

01.03.2019 r. Jarocin

W plebiscycie na najpopularniejszego sportowca roku 2018 nominowano 59 sportowców (a z tego czterech z UKS Komorzanka) z terenu powiatu jarocińskiego oraz gminy Nowe Miasto nad Wartą.

Z naszego klubu nominowani zostali:
1) Maksymilian Hałas: brązowy medal X Drużynowych Mistrzostw Polski juniorów do lat 10 w warcabach klasycznych w Lipnie, złoty medal w XI Mistrzostwach Polski juniorów do lat 10 w warcabach klasycznych (gra błyskawiczna) w Lipnie, srebrny medal w XVI Mistrzostwach Polski Szkół i UKS-ów chłopców do lat 11 w warcabach klasycznych w Żerkowie.
2) Amelia Jankowska: złoty medal X Drużynowych Mistrzostw Polski juniorek do lat 10 w warcabach klasycznych w Lipnie, brązowy medal XXV Drużynowych Mistrzostwach Polski juniorek do lat 10 w warcabach stupolowych w Dąbkach.
3) Aleksandra Łukomska: trzykrotna srebrna medalistka w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata juniorek do lat 10 w warcabach klasycznych (gra klasyczna, aktywna, błyskawiczna) w Izmirze na Turcji, 12. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata juniorek do lat 10 w warcabach stupolowych w Gomelu na Białorusi oraz 7. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy juniorek do lat 10 w warcabach stupolowych w Wilnie na Litwie, została powołana do kadry narodowej juniorek do lat 10.
4) Patrycja Tomczak: srebrny medal w XXII Mistrzostwach Polski juniorek do lat 13 w warcabach klasycznych w Lipnie, złoty medal w XVI Mistrzostwach Polski Szkół i UKS-ów dziewcząt do lat 11 w warcabach klasycznych w Żerkowie, została powołana do kadry Polski juniorek do lat 13.

Dnia 01 marca 2019 r. na uroczystej gali, która odbyła się w siedzibie redakcji, poznaliśmy najpopularniejszych sportowców roku 2018. W najlepszej 10 sportowców z UKS Komorzanka znalazły się: Amelia Jankowska, Aleksandra Łukomska i Patrycja Tomczak. Najwyżej z naszego klubu sklasyfikowana została Patrycja Tomczak, która zajęła 2. miejsce. Kolejne nasze zawodniczki: Aleksandra Łukomska zajęła 5. lokatę, a Amelia Jankowska znalazła się na 6. miejscu. Patrycja za zajęcie drugiego miejsca w plebiscycie Gazety Jarocińskiej odebrała w nagrodę voucher o wartości 300 zł na zakupy w sklepie Sport Center. Gratulacje!

W imieniu naszych zawodników dziękujemy za każdy oddany na nich głos!

WYNIKI PLEBISCYTU NA NAJPOPULARNIEJSZEGO SPORTOWCA ROKU 2018:

1) Wiktoria Ostojska i Oliwia Ławicka (TKS Siatkarz Jarocin) – 4020 pkt

2) Patrycja Tomczak (UKS Komorzanka Komorze) – 3873 pkt

3) Bartosz Gabrysiak (MUKS Białe Tygrysy Jarocin) – 3450 pkt

4) Paweł Lewandowski (Weteran) – 3341 pkt

5) Aleksandra Łukomska (UKS Komorzanka Komorze) – 1627 pkt

6) Amelia Jankowska (UKS Komorzanka Komorze) – 1556 pkt

7) Szymon Juszczak (UKS Przełaj Żerków) – 792 pkt

8) Kacper Gowgiel  (UKS Piątka Jarocin) – 763 pkt

9) Nikodem Staszak (LKS Ippon Jarocin) – 473 pkt

10) Michalina Wróbel (MUKS Białe Tygrysy Jarocin) – 190 pkt