TURNIEJ BARAŻOWY O AWANS DO OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W SPORTACH UMYSŁOWYCH – WARCABY STUPOLOWE – MARKI 2016

Termin – 20.02.2016

Miejsce – Marki

Organizator – MSiT, PZWarc, Gmina Marki, UKS Struga Marki

W rozgrywkach wystartowało 64 uczestników z całej Polski. Rywalizowaliśmy w 2 kategoriach wiekowych od 8-10 lat oraz od 11-13 lat  z podziałem na chłopców i dziewczęta. Pojedynki we wszystkich kategoriach były bardzo zacięte, a losy awansu na Olimpiadę rozstrzygały się najczęściej w ostatniej rundzie. Awans na Olimpiadę w każdej kategorii uzyskiwało po 2 zawodników.  Najwyżej sklasyfikowana została Aleksandra Łukomska (3. miejsce) w kategorii juniorki do lat 10. Tuż za podium znaleźli się: Agnieszka Niemczyk (juniorki do lat 13) 4.miejsce, Piotr Świątek (juniorzy do lat 13) 5.miejsce.

Komentarz – W turnieju barażowym nie udało się wywalczyć kolejnego miejsca dającego awans. Najbliżej były: Ola Łukomska i Agnieszka Niemczyk. Ola jest pierwszą rezerwową i w przypadku rezygnacji, którejś zawodniczki pojedzie na Olimpiadę. Awans na Olimpiadę już wcześniej wywalczyli: Bartosz Skiba i Aleksandra Pańczak. To oni będą reprezentowali nasz klub na Olimpiadzie.