ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W SPORTACH UMYSŁOWYCH – WARCABY STUPOLOWE

STRAFA B – PÓŁNOC – WOJEWÓDZTWA – WIELKOPOLSKIE, ZACHODNIOPOMORSKIE, POMORSKIE.

Termin – 10.01.2016

Miejsce – Dobiesław, gm. Darłowo-  sala wiejska

Organizator – MSiT, PZWarc, Gmina Darłowo, GZ LZS Darłowo.

W rozgrywkach wystartowało 75 uczestników z 3 województw co czyniło nasz turniej najliczniejszym i jednym z najsilniejszym w Polsce.  Rywalizowaliśmy w 2 kategoriach wiekowych od 8-10 lat oraz od 11-13 lat  z podziałem na chłopców i dziewczynki. Pojedynki we wszystkich kategoriach były bardzo zacięte, a losy awansu na Olimpiadę rozstrzygały się najczęściej w ostatniej rundzie. Awans na Olimpiadę w każdej kategorii uzyskiwało po 3 zawodników.  Prawo do gry na Olimpiadzie uzyskało aż 2 naszych zawodników: Bartosz Skiba (junior do lat 10) 2. miejsce oraz Aleksandra Pańczak (juniorka do lat 10) 3. miejsce. Tuż za podium znaleźli się Piotr Świątek (junior do lat 13) 4.miejce, Dominika Konieczna (juniorka do lat 13) -5.miejsce oraz Aleksandra Łukomska (juniorka do lat 10) 5. miejsce i Jakub Szymański (junior do lat 10) – 5 lokata.

Komentarz – To nasz pierwszy start w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady po niespełna roku rywalizacji w rozgrywkach PZWarc. Nasz klub uzyskach 2 miejsca premiowane awansem i z kilkoma osobami bardzo blisko awansu, które z pewnością powalczą o niego w turnieju barażowym w Markach k. Warszawy. Byliśmy 2 klubem w klasyfikacji największej liczby miejsc premiowanych awansem.

Bartek Skiba i Ola Pańczak jak i większość zagrała na bardzo dobrym poziomie. Przed samym turniejem wiedzieliśmy, że turniej jest mocno obsadzony(medalistami Mistrzostw Polski i reprezentantami, którzy grali na Mistrzostwach Świata i Europy) i o awans będzie niezwykle ciężko, więc jeśli udałoby się uzyskać jeden „bilet” na olimpiadę to byłby sukces. Zamiast jednego miejsca mamy nawet dwa i spore szanse na wywalczenie kolejnych przepustek na turnieju barażowym, który odbędzie się 20 lutego w Markach koło Warszawy.

Klasyfikacja dziewcząt do lat 10:

 1. Agata Flisikowska (Zuch Rychlik)
 2. Wiktoria Gawron (Roszada Lipno)
 3. Aleksandra Pańczak (Komorzanka Komorze)

Klasyfikacja chłopców do lat 10:

 1. Samuel Kątny (Roszada Lipno)
 2. Bartosz Skiba (Komorzanka Komorze)
 3. Oliwier Formański (Lokator Gniezno)

Klasyfikacja dziewcząt do lat 13:

 1. Oliwia Szwiec (Błyskawica Staniewice)
 2. Aleksandra Walkowska (Roszada Lipno)
 3. Daria Wasieńko (GZ LZS Darłowo)

Klasyfikacja chłopców do lat 13:

 1. Tymoteusz Myszku
 2. Amadeusz Zyber-Moszak
 3. Jakub Okupniczak (wszyscy Roszada Lipno)

Klasyfikacja klubów z najlepszym awansem ilości osób:

 1. Roszada Lipno -6
 2. Komorzanka Komorze – 2
 3. Zuch Rychlik, Błyskawica Staniewice, GZ LZS Darłowo, Lokator Gniezno -1

KADRA UKS KOMORZANKA – juniorzy i juniorka :do lat 10 – Aleksandra Pańczak, Aleksandra Łukomska, Zofia Ławnicka, Bartosz Skiba, Jakub Szymański, Aleksander Majewski, do lat 13 Dominika Konieczna, Weronika Konieczna, Agnieszka Niemczyk , Patrycja Wawrzyniak, Julia Walczak, Piotr Świątek, Łukasz Niemier, trener  – Andrzej Ziaja.