VI OTWARTE MISTRZOSTWA ZIEMI ŻERKOWSKIEJ W INDYWIDUALNYM I DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

TERMIN – 28.09.2019 r.

MIEJSCE – SZKOŁA PODSTAWOWA  W  KOMORZU PRZYBYSŁAWSKIM

ORGANIZATOR – GMINA ŻERKÓW, SP KOMORZE PRZYBYSŁAWSKIE, UKS KOMORZANKA KOMORZE

W zawodach wystartowało trzydziestu zawodników. Mistrzostwa rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych: r. 2009 i młodsi, r. 2005-2008  oraz open r. 2004 i starsi z podziałem na płeć. Mecze w turnieju indywidualnym rozgrywane były do 3 wygranych setów, systemem rosyjskim lub każdy z każdym. W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych dzieci zdobywały punkty dla placówki na podstawie zajętego miejsca. W turnieju drużynowym w kategorii open zespoły (min. 2 os.) rywalizowały w grze podwójnej do 3 wygranych setów. Podczas zawodów obecny był radny powiatu jarocińskiego Jacek Jędraszczyk, prezes i trener UKS „Komorzanka” Andrzej Ziaja oraz przedstawiciel mediów – gazety jarocińskiej Elżbieta Rzepczyk. Celem zawodów była: popularyzacja tenisa stołowego w środowisku lokalnym, aktywne spędzanie czasu wolnego podczas weekendu oraz integracja dzieci, młodzieży i dorosłych z gminy Żerków, powiatu jarocińskiego i województwa wielkopolskiego.

Prym w zawodach w kategoriach: dziewcząt i chłopców z r. 2009 i mł. i r. 2005-2008 oraz open – żeńskiej r.2004 i st. wiedli zawodnicy ze szkoły w Komorzu Przybysławskim, którzy triumfowali w w/w grupach. Warto wspomnieć, że w kategorii  open – żeńskiej i męskiej r. 2004 i st. wystartowali nasi młodsi zawodnicy, bo regulamin na to pozwalał.

W grupie dziewcząt r. 2009 i młodsze triumfowała Dominika Świątek (SP Komorze Przybysławskie) a za nią były: Karina Kobylska (SP Dobieszczyzna), Amelia Jankowska (SP Komorze Przybysławskie). W kategorii chłopców r. 2009 i młodsi  zwyciężył Julian Szcześniak, a za nim znalazł się Antoni Kościański oraz Kacper Rogowski (wszyscy SP Komorze Przybysławskie). Wśród dziewcząt r. 2005-2008 zwyciężyła Magdalena Podlewska, a za nią znalazły się: Weronika Hetmańczyk oraz Martyna Lisiecka (wszystkie SP Komorze Przybysławskie). W kategorii chłopców  r. 2005-2008 wygrał Paweł Idziaszek, drugi był Jakub Szymański, a trzeci Bartosz Skiba (wszyscy SP Komorze Przybysławskie).

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych zdecydowanie wygrała szkoła w Komorzu Przybysławskim. Na drugim miejscu podium znalazła się placówka z Dobieszczyzny, a za nią uplasowała się NSP w Ludwinowie.

W kategorii open – żeńskiej r. 2004 i starsze triumfowała Magdalena Podlewska (Szczonów – UKS Komorzanka Komorze), a za nią były: Agata Szczotka (Nowa Wieś gm. Rozdrażew – Błyskawica LZS Bożacin) oraz Weronika Hetmańczyk (Komorze Przybysławskie – UKS Komorzanka Komorze).

W grupie open- męskiej r. 2004 i starsi zwyciężył Stanisław Gdynia (Krotoszyn – Błyskawica LZS Bożacin), wyprzedzając Łukasza  Wachowiaka (Jarocin – KS Polonia Środa Wlkp.) oraz Pawła Idziaszka (Szczonów – UKS Komorzanka Komorze).

W klasyfikacji drużynowej – open zwyciężył zespół z Bożacina (Stanisław Gdynia, Paweł Robak). Na drugim miejscu znalazła się ekipa Jarocin-Bożacin (Łukasz Wachowiak, Agata Szczotka), a na trzecim miejscu sklasyfikowana została drużyna z Jarocina (Michał Niewiada, Łukasz Frydryszak).

Tabele końcowe:

Klasyfikacja indywidualna w kategorii dziewcząt r. 2009 i mł.:

 1. Dominika Świątek (SP Komorze Przybysławskie)
 2. Karina Kobylska (SP Dobieszczyzna)
 3. Amelia Jankowska (SP Komorze Przybysławskie)

Klasyfikacja indywidualna w kategorii chłopcy r. 2009 i mł.:

 1. Julian Szcześniak (SP Komorze Przybysławskie)
 2. Antoni Kościański (SP Komorze Przybysławskie)
 3. Kacper Rogowski (SP Komorze Przybysławskie)

Klasyfikacja indywidualna w kategorii dziewcząt r. 2005-2008:

 1. Magdalena Podlewska (SP Komorze Przybysławskie)
 2. Weronika Hetmańczyk (SP Komorze Przybysławskie)
 3. Martyna Lisiecka (SP Komorze Przybysławskie)

Klasyfikacja indywidualna w kategorii chłopców r. 2005-2008:

 1. Paweł Idziaszek (SP Komorze Przybysławskie)
 2. Jakub Szymański (SP Komorze Przybysławskie)
 3. Bartosz Skiba (SP Komorze Przybysławskie)

Klasyfikacja drużynowa najlepszych szkół podstawowych:

 1. SP Komorze Przybysławskie 1500 pkt
 2. SP Dobieszczyzna 80 pkt
 3. NSP Ludwinów 60 pkt

Klasyfikacja indywidualna w kategorii open – żeńska r. 2004 i starsze:

 1. Magdalena Podlewska (Szczonów – UKS Komorzanka Komorze)
 2. Agata Szczotka (Nowa Wieś gm. Rozdrażew – Błyskawica LZS Bożacin)
 3. Weronika Hetmańczyk (Komorze Przybysławskie – UKS Komorzanka Komorze)

Klasyfikacja indywidualna w kategorii open – męska r. 2004 i starsi:

 1. Stanisław Gdynia (Krotoszyn – Błyskawica LZS Bożacin)
 2. Łukasz Wachowiak (Jarocin – KS Polonia Środa Wlkp.)
 3. Paweł Idziaszek (Szczonów – UKS Komorzanka Komorze)

Klasyfikacja drużynowa najlepszych zespołów  w grze podwójnej w kategorii –open:

 1. Bożacin (Stanisław Gdynia, Paweł Robak)
 2. Jarocin-Bożacin (Łukasz Wachowiak, Agata Szczotka)
 3. Jarocin (Michał Niewiada, Łukasz Frydryszak)

Komentarz: Impreza ma charakter cykliczny, a uczestnicy chwalili sobie przyjazną atmosferę panującą podczas tych zawodów. Cieszy nas sukces sportowy szkoły i klubu oraz pozytywne opinie zawodników. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek, nagrody rzeczowe, a najlepsi statuetki, puchary i dyplomy.

Dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie naszej imprezy i klubu.

Podziękowania należą się również wolontariuszom i pracownikom zaangażowanym w tę imprezę.

Sponsorzy wspierający klub i imprezę: Gmina Żerków, Powiat Jarociński, Bank Spółdzielczy we Wrześni oddział Żerków, Bank Spółdzielczy w Jarocinie, Neorol w Chrzanie, Magazyn Fabryczny w Chrzanie, Fabryka Kotłów Malina  w Paruchowie,  Stara Szuflada w Chrzanie, Pracownia i sklep zduńsko-ceramiczny Glinka Art w Żerkowie, FHU WA-MA w Pyzdrach, RMJ Trans Logistic w Żerkowie, MDM Trans Polska w Żerkowie, Sklep sportowy Sport Center i piłkarski NO10 w Jarocinie, PHU Borys w Żerkowie, Brukarstwo Usługowe Wald-Bruk w Żółkowie, PHU Monika Szóstek w Żernikach, Seapol spółka cywilna w Żerkowie, Turdus w Żerkowie, Pizzeria Familijna w Żerkowie, PHU Andrzej Stachowiak w Komorzu Przybysławskim, Gminna Spółdzielnia SCH w Żerkowie, Auto-Dutkiewicz w Jarocinie.

Patroni medialni i partnerzy klubu: Gazeta jarocińska, portal jarocinska.pl, Radio Elka, Magazyn Fabryczny w Cielczy, ZAZ Promyk w Żerkowie, Szkoła Podstawowa w Komorzu Przybysławskim, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Żerkowie, Biblioteka Publiczna w Żerkowie, MCT w Żerkowie, SZS Wielkopolska w Poznaniu.