VIII POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ WIEJSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH – KOMORZE PRZYBYSŁAWSKIE 2019

ORGANIZATORZY:

– Gmina Żerków,

– Powiat Jarociński,

– Szkoła Podstawowa w Komorzu Przybysławskim,

– UKS Komorzanka Komorze,

– GKS Żerków.

TERMIN:

– 17 czerwca 2019 r.

MIEJSCE:

– boisko przy szkole w Komorzu Przybysławskim.

17 czerwca 2019 r. w Komorzu Przybysławskim odbył się VIII Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Wiejskich Szkół Podstawowych klas VIII i młodszych. Organizatorami turnieju byli: Gmina Żerków, Powiat Jarociński, Szkoła Podstawowa w Komorzu Przybysławskim, UKS Komorzanka Komorze oraz GKS Żerków. Swoją obecnością zaszczycili nas: Rani Powiatu Jarocińskiego – Mariusz Stolecki i Jacek Jędraszczyk, Dyrektor SP w Komorzu Przybysławskim Mariola Zawal oraz Prezes UKS Komorzanka Komorze Andrzej Ziaja.

Zaproszono 6 szkół, drużyn z powiatu jarocińskiego. Gościliśmy około 60 zawodników, co zaliczało nasz turniej do jednego z większych w gminie Żerków, jeśli chodzi o dyscyplinę piłki nożnej. Sędzią zawodów był Filip Majusiak.

Turniej stał na dobrym poziomie, bo w zespołach kilku drużyn grali zawodnicy reprezentujący barwy klubów piłkarskich z powiatu jarocińskiego.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do półfinałów, w których następowała konfrontacja najlepszych ekip z obu grup. Mecz o 3. miejsce i finał został poprzedzony meczem o miejsce 5. Spotkania rozgrywano 1 x 15 min.

W grupie A zwyciężyła drużyna gospodarzy SP Komorze Przybysławskie I, która zebrała najwięcej punktów. Awans do półfinału z 2. miejsca również uzyskali zawodnicy ze Sławoszewa. W grupie B wygrała szkoła z Dobieszczyzny, a 2. miejsce premiowana awansem uzyskała ekipa z Chrzana.

W pierwszym półfinale SP Komorze Przybysławskie I pewnie wygrała z SP Chrzan 5:1. W drugim półfinale SP Dobieszczyzna pokonała drużynę ze Sławoszewa 2:0.

W pojedynku o 5. miejsce SP Komorze Przybysławskie II (młodsze roczniki) uległa po zaciętym meczu NSP w Lubini Małej po rzutach karnych 2:1. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy rezultat.

W meczu o 3. miejsce drużyna SP Chrzan pokonała SP Sławoszew 2:0.

W finale zespół z Komorza Przybysławskiego I wygrał z SP Dobieszczyzna 1:0.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Bartosza Matuszewskiego (SP Sławoszew).

Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się Szymon Matyla (SP Dobieszczyzna).

Najlepszym strzelcem turnieju został Eryk Suchorski (SP Komorze Przybysławskie I) – 4 gole.

Wszystkie zespoły otrzymały puchary, dyplomy oraz słodkości, a najlepsi zawodnicy medale i statuetki. Uczestnicy w przerwie między meczami otrzymali słodki poczęstunek i ciepły posiłek.

Tabele grupowe:

Grupa A

 1. SP Komorze Przybysławskie I – 4 pkt bramki 9-1
 2. SP Sławoszew – 2 pkt 2-2
 3. NSP Lubinia Mała – 1 pkt 1-9

Grupa B

 1. SP Dobieszczyzna – 6 pkt bramki 4-0
 2. SP Chrzan – 3 pkt 3-2
 3. SP Komorze Przybysławskie II – 0 pkt 1-6

Półfinały:

SP Komorze Przybysławskie I – SP Chrzan  5:1

SP Dobieszczyzna – SP Sławoszew 2:0

O 5. miejsce:

SP Komorze Przybysławskie II – NSP Lubinia Mała 0:0, k.1:2

O 3. miejsce:

SP Chrzan – SP Sławoszew 2:0

Finał:

SP Komorze Przybysławskie I – SP Dobieszczyzna 1:0

Tabela końcowa turnieju:

 1. SP Komorze Przybysławskie I
 2. SP Dobieszczyzna
 3. SP Chrzan
 4. SP Sławoszew
 5. NSP Lubinia Mała
 6. SP Komorze Przybysławskie II

Komentarz: Co roku turniej cieszy się popularnością, o czym świadczy spora liczba zawodników i drużyn w nim startujących. Celem zawodów jest integracja szkół gminy Żerków i powiatu jarocińskiego, popularyzacja piłki nożnej w środowisku lokalnym oraz zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej. Cieszy nas sukces organizacyjny i sportowy imprezy. Gospodarze po raz drugi w historii zwyciężają w tym turnieju. Czołowe zespoły grają na wyrównanym poziomie, a ich mecze są zawsze zacięte. Chciałbym podziękować wszystkim sponsorom i osobom zaangażowanym w przygotowanie tej imprezy, dzięki nim turniej organizacyjnie stoi na bardzo dobrym poziomie, o czym świadczą pozytywne opinie uczestników.

SKŁAD ZWYCIĘZCÓW SP KOMORZE PRZYBYSŁAWSKIE I – bramkarz – Jakub Pańczak, obrońcy – Norbert Pilarczyk, Marcin Boruta, Michał Cieślak, Oskar Sarnicki, pomocnicy i napastnicy – Filip Szymoniak (kapitan), Eryk Suchorski, Filip Juszczak, Sebastian Pantofel,  trener – Andrzej Ziaja.

SKŁAD SP KOMORZE PRZYBYSŁAWSKIE II – bramkarz – Paweł Idziaszek, obrońcy – Patryk Guszczak,  Mateusz Szymoniak, Jakub Szymański, Antoni Szcześniak, Jan Gałązka, pomocnicy i napastnicy – Michał Walczak, Kacper Guszczak, Filip Urbaniak, Julian Szcześniak, Bartosz Skiba, trener – Andrzej Ziaja.

Podziękowania dla sponsorów,  którzy wsparli tę imprezę i całoroczną działalność klubu UKS Komorzanka: Gmina Żerków, Powiat Jarociński, Bank Spółdzielczy we Wrześni oddział Żerków, Bank Spółdzielczy w Jarocinie, firma Neorol z Chrzana, Magazyn Fabryczny z Chrzana, Fabryka Kotłów Malina z Paruchowa, firma Stara Szuflada z Chrzana, Pracownia i Sklep Zduńsko-Ceramiczny Glinka Art z Żerkowa, firma RMJ Trans Logistic z Żerkowa, firmie MDM Trans Polska z Żerkowa, sklepy Sport Center i NO10 z Jarocina, firma Wald-Bruk z Żółkowa, Borys z Żerkowa, PHU Szóstek z Żernik, Seapol biuro projektowe z Żerkowa, firma WA-MA z Pyzdr, firma Turdus z Żerkowa, firma Handlowo-Turystyczna Macieja Stachowiaka z Komorza, FHU Catrina z Ruska.

Patroni medialni i partnerzy: Gazeta jarocińska, jarocinska.pl, Radio Elka, Magazyn Fabryczny w Cielczy, Biblioteka Publiczna w Żerkowie, Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne w Żerkowie, SZS Wielkopolska w Poznaniu, ZAZ Promyk w Żerkowie, Szkoła Podstawowa w Komorzu Przybysławskim, Szkoła Podstawowa w Żerkowie.

Podziękowania należą się również pracownikom szkoły i wolontariuszom zaangażowanym w tę imprezę.