X OTWARTY TURNIEJ WARCABOWY O PUCHAR ZIEMI LESZCZYŃSKIEJ W WARCABACH 100-POLOWYCH 23.05.2015

TERMIN –23.05.2015

MIEJSCE – Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie.

ORGANIZATOR –

-Wielkopolski Związek Warcabowy

-Gmina Lipno

-Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie

-UKS ,,Roszada” Lipno

Otwarcia imprezy dokonał główny organizator i prezes Roszady Lipno Pan Zbigniew Myszuk. W zawodach wystartowało osiemdziesięciu jeden zawodników z  klubów całej Polski.  Indywidualne mistrzostwa  rozgrywano w kategoriach: przedszkolaków do lat 7, orlików do lat 10, młodzików do lat 13. Zawody rozegrane były systemem szwajcarskim do 7 rund, a czas gry wynosił 20 minut na zawodnika. Za zwycięstwo każdy zawodnik lub drużyna otrzymywał 2 punkty, za remis 1 pkt, a za porażkę 0 pkt.

Zawody tradycyjnie stały na wysokim poziomie, ponieważ brali w nich udział czołowi zawodnicy z Polski.

Udział naszych zawodników z UKS Komorzanka była kolejną okazją do walki z najlepszymi o miejsca na podium.

Indywidualnie w kategorii przedszkolaków do lat 7: srebrny medal zdobyła Aleksandra Łukomska. W kategorii orliczek do lat 10 nie zawiodły nasze Mistrzynie Polski z małej deski, Dominika Konieczna zajęła 2. miejsce, a jej siostra Weronika była na 3. miejscu. Dobre lokaty uzyskali również Bartosz Mielcarzewicz (6. miejsce -przedszkolak),Aleksander Majewski (7 miejsce – orlik), Norbert Skiba (7 miejsce- młodzik), Kinga Kiełbasa (8.miejsce – młodziczka), Bartosz Skiba (8 miejsce – orlik). Duża część naszej kadry rywalizowała ze starszymi zawodnikami i ambitnie walczyła do ostatniego pionka, co zapewne zaprocentuje w przyszłości.

Komentarz:

Cieszą nas trzy medale zdobyte w tych zawodach. W dalszym ciągu nie zawodzą nas siostry Konieczne pokazując, że liczą się w Polsce nawet na dużej planszy. Niespodziankę sprawiła nam nasza 7- latka Ola Łukomska zdobywając srebrny medal w kategorii przedszkolaków.  Po raz kolejny dziękujemy sponsorom za dofinansowanie naszych wyjazdów. Ten turniej był ostatnim etapem przygotowań przed zbliżającymi się Drużynowymi Mistrzostwami Polski w warcabach 100-polowych w Dąbkach oraz Mistrzostwami Polski dzieci (8-latków), które odbędą się na Podkarpaciu.

Kadra – UKS Komorzanka Komorze:

Przedszkolaki: Aleksandra Łukomska, Bartosz Mielcarzewicz, Kacper Rogowski.

Orlicy: Weronika Konieczna, Dominika Konieczna, Aleksander Majewski, Zofia Ławnicka, Bartosz Skiba, Aleksandra Pańczak, Krystian Górski, Jan Gałązka.

Młodzicy: Agnieszka Niemczyk, Patrycja Wawrzyniak, Julia Walczak, Piotr Świątek, Norbert Skiba, Kinga Kiełbasa, Kamila Kozłowska. Trener  – Andrzej Ziaja.