XI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ O DRZWI GNIEŹNIEŃSKIE W WARCABACH STUPOLOWYCH

TERMIN – 20-23.06.2019 r.

MIEJSCE – Kolegium Europejskie im. Jana Pawła II, ul. Kostrzewskiego 5-7, Gniezno

ORGANIZATOR – UKS Lokator Gniezno

W zawodach wystartowało 54 zawodników z różnych części Polski. Turniej rozegrany był w kategorii otwartej bez podziału na wiek i płeć. Zawody przeprowadzono systemem szwajcarskim do 7 rund, a czas gry wynosił 90 min. z zapisem partii. Za zwycięstwo każdy zawodnik otrzymywał  2 punkty, za remis 1 pkt, a za porażkę 0 pkt.

W tym międzynarodowym turnieju nasz klub po raz pierwszy reprezentowała dwójka zdolnych warcabistek: Aleksandra Łukomska i Patrycja Tomczak. Nasze zawodniczki były najmłodszymi uczestniczkami na tym prestiżowym turnieju. Ola i Patrycja uplasowały się w drugiej połowie klasyfikacji zawodników. Nasze obie warcabistki zdobyły po 6 pkt i zanotowały po 2 zwycięstwa, 2 remisy i 3 porażki.

Turniej stał na wysokim poziomie, bo rywalizowali w nim zawodnicy z czołówki Polski z międzynarodowym doświadczeniem.

Komentarz: Nasze zawodniczki dzielnie walczyły w tym prestiżowym turnieju osiągając wyniki na miarę swoich możliwości. Warto dodać, że wśród kobiet Ola zajęła drugie miejsce, a Patrycja była trzecia. Zdobyte doświadczenie podczas tych zawodów z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Kadra UKS Komorzanka Komorze: Aleksandra Łukomska, Patrycja Tomczak, trener – Andrzej Ziaja.