XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych – Warcaby Stupolowe – WARMIA – MAZURY 2016

W finałach startowało 56 zawodników podzielonych na cztery grupy. W zawodach rywalizowali najlepsi zawodnicy w Polsce w kategoriach chłopców i dziewcząt do lat 10 i 13. Sam udział w tej imprezie już był sukcesem. Mistrzostwa były zorganizowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zawody odbyły się w terminie 29.04-03.05.2016 r. w Bęsi, gmina Kolno.

Olimpiadzie startowało 2 zawodników z naszego klubu, którzy zostali wyłonieni ze strefowych eliminacji oraz z ogólnopolskich baraży. Nasz Klub UKS Komorzanka reprezentowali: Bartosz Skiba i Aleksandra Pańczak.

Bartosz Skiba zajął ostatecznie wysokie 5. miejsce w Polsce w kat. chłopców do lat 10, a Ola w kat. dziewcząt do lat 10 sklasyfikowana została na 14. miejscu.

W klasyfikacji województw nasza kadra Wielkopolski zajęła 2. miejsce. Zarówno Bartek jak i Ola to dopiero 9 latki, więc będą mieli szansę powalczyć w tej kategorii wiekowej jeszcze za rok. Opiekunem podczas tego wyjazdu była Pani Anna Pańczak. Dziękujemy opiekunowi i naszym warcabistom za włożony wysiłek.