I GRAND PRIX POLSKI 2021 W WARCABACH 100-POLOWYCH

TERMIN – 27.02.2021 r.

MIEJSCE – Miejska Górka.

W Miejskiej Górce zainaugurowano Grand Prix Polski 2021. Po uzyskaniu zgody Polskiego Związku Warcabowego zawody będą się teraz odbywały rokiem kalendarzowym, a nie jak wcześniej planowano sezonem 2020/2021 (jesień-wiosna). W cyklu Grand Prix Polski 2021 zaplanowano dziesięć turniejów, które będą się odbywały w różnych miejscach Polski.

W pierwszym Grand Prix Polski 2021 w warcabach 100-polowych wystartowali zawodnicy z całego kraju. Turniej przeprowadzono w kategoriach: żaków (r. 2013 i młodsi), orlików (r. 2011-2012), młodzików (r. 2008-2010) i ekstraligi (r. 2007 i starsi) z podziałem na płeć.

Nasi zawodnicy po raz kolejny wrócili z medalami. Zdobyliśmy sześć medali (1 złoty, 3 srebrne, 2 brązowe). W kategorii orliczek drugie miejsce zajęła Maja Rydz. W grupie orlików trzecią lokatę zajął Wiktor Grzebyszak. Wśród młodziczek złoty medal zdobyła Aleksandra Łukomska. W grupie młodzików drugie miejsce zajął Maksymilian Hałas, a trzeci był Kacper Rogowski. W kategorii ekstraligi kobiet srebrny medal zdobyła Patrycja Tomczak. Tuż za podium znaleźli się: Danuta Bożejewicz (kat. żaczki), Bartosz Faustyniak (kat. żacy), Nikola Filipiak (kat. orliczki). Wszyscy nasi warcabiści dzielnie walczyli do ostatniego pionka. Część naszych zawodników rywalizowała ze starszymi przeciwnikami, inni zebrali cenne doświadczenie, a dla niektórych były to pierwsze takie poważne zawody.

Kadra UKS Komorzanka Komorze

Żaczka:

Danuta Bożejewicz.

Żacy:

Gabriel Mensfeld, Grzegorz Wojcieszak, Bartosz Faustyniak, Oskar Hofmański, Miłosz Smułczyński.

Orliczki:

Wiktoria Grzelak, Maja Warzywoda, Natalia Zaremba, Maja Rydz, Nikola Filipiak, Zuzanna Logdańska.

Orlicy:

Wiktor Grzebyszak, Kasjan Piętka, Antoni Świerkowski, Franciszek Żukrowski, Jakub Faustyniak.

Młodziczki:

Klaudia Kościańska, Aleksandra Łukomska, Amelia Przybylska.

Młodzicy:

Kacper Rogowski, Maksymilian Hałas.

Ekstraliga kobiety:

Patrycja Tomczak, Antonina Skitek.

Ekstraliga mężczyźni:

Tomasz Bernat, Jakub Szymański.

Trenerzy:

Andrzej Ziaja, Marta Ziaja.