III GRAND PRIX WROCŁAWIA W WARCABACH 100-POLOWYCH – TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

TERMIN – 05.12.2015 r.

MIEJSCE – Wrocław.

ORGANIZATOR – OKS SOKÓŁ WROCŁAW.

W zawodach wystartowało ponad sześćdziesięciu zawodników z klubów z różnych części Polski. Mistrzostwa rozgrywano w trzech kategoriach: orlicy (do lat 10), młodzicy (do lat 13) oraz seniorzy (powyżej 13 lat).  Zawody rozegrane były systemem szwajcarskim do 7 rund. Za zwycięstwo każdy zawodnik otrzymywał 2 punkt, za remis 1 pkt, a za porażkę 0 pkt.

Nasi zawodnicy spisali się na miarę swoich umiejętności.

Najlepiej zaprezentowali się: Dominika  Konieczna zajęła 1. miejsce w kategorii orliczek do lat 10. Bartosz Skiba (8 lat) w kategorii orlików do lat 10 zajął 6. miejsce. Piotr Świątek (11 lat) w kategorii młodzików do lat 13 zajął 5 miejsce.

Większość naszych zawodników rywalizowała z kilka lat starszymi rywalami i zebrali cenne doświadczenie.

Komentarz: W kolejnym tego typu turnieju, nasi zawodnicy zaprezentowali się w sposób zadowalający, zajmując miejsca w czołówce swoich kategorii. Dla niektórych naszych warcabistów były to jedne z pierwszych tak poważnych zawodów.

Kadra – UKS Komorzanka Komorze: młodzicy – Łukasz Niemier, Piotr Świątek, Agnieszka Niemczyk, Patrycja Wawrzyniak, Angelika Jankowska, Rafał Sarbinowski, orlicy – Weronika Konieczna , Dominika Konieczna, Alicja Przymus,  Bartosz Skiba, Aleksandra Łukomska, Zofia Ławnicka, Aleksandra Pańczak, Amelia Jankowska, Kacper Rogowski, Bartosz Mielcarzewicz, Krystian Górski, Aleksander Majewski, Jan Gałązka, Michał Szumlewicz. Trener – Andrzej Ziaja.