SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE I PODSUMOWANIE OSIĄGNIĘĆ SPORTOWYCH UKS KOMORZANKA W ROKU 2019
Termin – 17.12.2019 r.
Miejsce – Szkoła Podstawowa w Komorzu Przybysławskim.
Spotkanie otwarł Prezes UKS Komorzanka Andrzej Ziaja i powitał wszystkich gości: Starostę Jarocińskiego Lidię Czechak, Radnych Powiatu Jarocińskiego: Mariusza Stoleckiego i Jacka Jędraszczyka, Burmistrza Miasta i Gminy Żerków Michała Surmę, Sekretarza Gminy Żerków Bartłomieja Nowickiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Żerkowa Wojciecha Gałązkę, Radnego Rady Miejskiej Żerkowa Dawida Grzebyszaka, sponsorów, partnerów, działaczy, rodziców, sympatyków i zawodników.
Na spotkaniu podsumowano osiągnięcia sportowe UKS Komorzanka w roku 2019 – sekcje: warcaby i tenis stołowy. Zawodnicy w roku 2019 zdobyli 8 medali Młodzieżowych Mistrzostw Świata, 45 medali Mistrzostw Polski Juniorów w warcabach (64 i 100-polowych) oraz 10 medali Mistrzostw Okręgowego Związku Tenisa Stołowego „Południowej Wielkopolski”. W sumie w okresie 6 lat 2013-2019 zdobyliśmy 11 medali Młodzieżowych Mistrzostw Świata, 125 medali Mistrzostw Polski, Pucharu Polski i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w dyscyplinie warcaby i 40 medali Mistrzostw Okręgowego Związku Tenisa Stołowego „Południowej Wielkopolski”. Prezes złożył życzenia bożonarodzeniowe wszystkim zgromadzonym oraz wręczył podziękowania, przekazał kartki świąteczne, kalendarze, upominki sponsorom, partnerom, patronom medialnym, osobom wspierającym i członkom UKS Komorzanka.
Starosta Jarociński Lidia Czechak i Burmistrz Miasta i Gminy Żerków Michał Surma złożyli wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczno-noworoczne. Podczas spotkania prezes UKS Komorzanka oraz włodarz gminy wręczyli wyróżnienia, listy gratulacyjne i nagrody rzeczowe 28 najbardziej utytułowanym sportowcom oraz trenerowi obu sekcji za rok 2019.
NAGRODZENI TRENER I SPORTOWCY – MEDALIŚCI MISTRZOSTW ŚWIATA, POLSKI, WIELKOPOLSKI UKS KOMORZANKA W 2019 r.:
- Weronika Hetmańczyk – tenis stołowy – brązowy medal Mistrzostw Okręgu „Południowej Wielkopolski”,
- Paweł Idziaszek – tenis stołowy – 5 medali (2 złote, 3 brązowe) Mistrzostw Okręgu „Południowej Wielkopolski”,
- Antoni Kościański – tenis stołowy – brązowy medal Mistrzostw Okręgu „Południowej Wielkopolski”,
- Milena Pieniawska – tenis stołowy – brązowy medal Mistrzostw Okręgu „Południowej Wielkopolski”,
- Magdalena Podlewska – tenis stołowy – 4 brązowe medale Mistrzostw Okręgu „Południowej Wielkopolski”,
- Julian Szcześniak – tenis stołowy – 2 medale (złoty, brązowy) Mistrzostw Okręgu „Południowej Wielkopolski”,
- Jakub Szymański – tenis stołowy / warcaby – 2 medale (złoty, brązowy) Mistrzostw Okręgu „Południowej Wielkopolski” i 2 brązowe medale Mistrzostw Polski,
- Tomasz Bernat – warcaby – 2 brązowe medale Mistrzostw Polski,
- Nikola Filipiak – warcaby – 5 medali (srebrny, 4 brązowe) Mistrzostw Polski,
- Wiktor Grzebyszak – warcaby – 3 złote medale Mistrzostw Świata, 2 srebrne medale Mistrzostw Polski,
- Wiktoria Grzelak – warcaby – srebrny medal Mistrzostw Polski,
- Maksymilian Hałas – warcaby – 3 medale (srebrny, 2 brązowe) Mistrzostw Polski,
- Amelia Jankowska – warcaby – 5 medali (3 złote, srebrny, brązowy) Mistrzostw Polski,
- Karina Kobylska – warcaby – 2 medale (złoty, srebrny) Mistrzostw Polski,
- Dominika Konieczna – warcaby – 3 srebrne medale Mistrzostw Polski,
- Weronika Konieczna – warcaby – srebrny medal Mistrzostw Polski,
- Klaudia Kościańska – warcaby – brązowy medal Mistrzostw Polski,
- Aleksandra Łukomska – warcaby – 2 brązowe medale Mistrzostw Świata, 7 medali (5 złotych, 2 srebrne) Mistrzostw Polski,
- Kasjan Piętka – warcaby – 2 medale (złoty, srebrny) Mistrzostw Polski,
- Kacper Rogowski – warcaby – 2 złote medale Mistrzostw Polski,
- Mateusz Rutkowski – warcaby – brązowy medal Mistrzostw Polski,
- Maja Rydz – warcaby – 2 brązowe medale Mistrzostw Polski,
- Michał Szumlewicz – warcaby – 2 medale (złoty, brązowy) Mistrzostw Polski,
- Antoni Świerkowski – warcaby – 3 srebrne medale Mistrzostw Polski,
- Patrycja Tomczak – warcaby – 6 medali (3 złote, 3 brązowe) Mistrzostw Polski,
- Maja Warzywoda – warcaby – 3 medale (złoty, 2 srebrne) Mistrzostw Świata, złoty medal Mistrzostw Polski,
- Patrycja Wawrzyniak – warcaby – srebrny medal Mistrzostw Polski,
- Lena Zaremba – warcaby – brązowy medal Mistrzostw Polski,
- Andrzej Ziaja – trener – tenis stołowy / warcaby – zawodnicy w roku 2019 zdobyli 10 medali Mistrzostw Okręgowego Związku Tenisa Stołowego „Południowej Wielkopolski” oraz 8 medali Młodzieżowych Mistrzostw Świata, 45 medali Mistrzostw Polski Juniorów w warcabach (64 i 100-polowych).
Spotkanie uświetnił występ muzyczny (kolędy, pastorałki) Michaliny Matuszak.
Podziękowania dla rodziców i wolontariuszy za pomoc w organizacji spotkania!
Podziękowania dla sponsorów, partnerów, patronów medialnych i osób wspierających klub w 2019 r.:
OFICJALNI SPONSORZY:
– GMINA ŻERKÓW
– POWIAT JAROCIŃSKI
– BANK SPÓŁDZIELCZY W JAROCINIE
– POWIATOWY BANK SPÓŁDZIELCZY WE WRZEŚNI ODDZIAŁ W ŻERKOWIE
– NEOROL W CHRZANIE
– MAGAZYN FABRYCZNY W CHRZANIE
– PPHU „MALINA” ROBERT MALINOWSKI W PARUCHOWIE
– PRACOWNIA I SKLEP ZDUŃSKO-CERAMICZNY GLINKA-ART GRZEGORZ SNELA W ŻERKOWIE
– STARA SZUFLADA MONIKA ZAWORSKA W CHRZANIE
– PHU BORYS TOMASZ WALCZYK W ŻÓŁKOWIE
– BRUKARSTWO USŁUGOWE WALD-BRUK WALDEMAR WALCZYK W ŻÓŁKOWIE
– SKLEP SPORTOWY „SPORT CENTER” MACIEJ BILICA W JAROCINIE
– RMJ TRANS LOGISTIC W ŻERKOWIE
– MDM TRANS POLSKA W ŻERKOWIE
– FHU WA-MA MACIEJ WALICKI W PYZDRACH
– PHU MONIKA SZÓSTEK W ŻERNIKACH
– SEAPOL SPÓŁKA CYWILNA ALEKSANDRA MROZIŃSKA, PATRYK TRZCIELIŃSKI W ŻERKOWIE
– TURDUS – KRZYSZTOF, WOJCIECH SCHWARTZ S.C. W ŻERKOWIE
POZOSTALI SPONSORZY I OSOBY WSPIERAJĄCE:
– MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI – PROGRAM „KLUB”
– JACEK JĘDRASZCZYK – RADNY POWIATU JAROCIŃSKIEGO
– MARIUSZ STOLECKI – RADNY POWIATU JAROCIŃSKIEGO
– ANDRZEJ STACHOWIAK – RADNY RADY MIEJSKIEJ ŻERKOWA
– JULIUSZ GLAZA – RADNY RADY MIEJSKIEJ ŻERKOWA
– DAWID GRZEBYSZAK – RADNY RADY MIEJSKIEJ ŻERKOWA
– KSIĄDZ KANONIK LESZEK SZCZEŚNIAK
– ANDRZEJ SZLACHETKA – PREZES OSP I SOŁTYS W KOMORZU PRZYBYSŁAWSKIM
– MARCIN KUPIJAJ – SPÓŁKA „AGRO” PRZYBYSŁAW
– GMINNA SPÓŁDZIELNI SAMOPOMOC CHŁOPSKA W ŻERKOWIE
– GMINNA SPÓŁDZIELNIA SAMOPOMOC CHŁOPSKA W JAROCINIE
– PHU WIESŁAW MRÓZ – STACJA PALIW AMIC JAROCIN
– FIRMA HANDLOWO-TURYSTYCZNA MACIEJ STACHOWIAK W KOMORZU PRZYBYSŁAWSKIM
– PPHU FAMILIJNA W ŻERKOWIE
– HOLZING JERZY GAUDECKI W ŻERKOWIE
– GRZEGORZ STRÓŻYK – APTEKA STRÓŻYKOWIE W ŻERKOWIE
– RADA RODZICÓW W KOMORZU PRZYBYSŁAWSKIM
– JAN RACZKIEWICZ
– KOŁO ŁOWIECKIE W ŻERKOWIE
– KOALA PLUS PPHU PIOTR BRANICKI W JAROCINIE
– FHU CATRINA W RUSKU
– AUTO-DUTKIEWICZ JACEK DUTKIEWICZ W JAROCINIE
– FUR-BUD JOANNA FURMANIAK-MISIAK, KAROL MISIAK SPÓŁKA CYWILNA W ŻERKOWIE
– POŚREDNICTWO UBEZPIECZENIOWE JACEK GRACZYK W JAROCINIE
– TOMASZ MILLER
– OKRĘGOWA SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA W JAROCINIE
– IZABELA MURAWSKA
– SŁAW- PIEK W JAROCINIE
– SZYMON BOGACZYK
– PRZEMYSŁAW LIBERSKI
– JOANNA MIKOŁAJCZAK
– FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA W ŁUSZCZANOWIE
– SE-BUD SEBASTIAN WOJTECKI
– DAMIAN MERKLINGER
– PPHU WABIS GERARD PALUSZKIEWICZ
– JANUSZ KOLIŃSKI
PARTNERZY I PATRONI MEDIALNI:
– BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ŻERKOWIE
– MICKIEWICZOWSKIE CENTRUM TURYSTYCZNE W ŻERKOWIE
– SZKOŁA PODSTAWOWA W KOMORZU PRZYBYSŁAWSKIM
– SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ADAMA MICKIEWICZA W ŻERKOWIE
– ZAKŁAD AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ PROMYK W ŻERKOWIE
– SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY WIELKOPOLSKA W POZNANIU
– POLSKIE GÓRNICTWO NAFTOWE I GAZOWNICTWO SA ODDZIAŁ W ZIELONEJ GÓRZE
– GAZETA JAROCIŃSKA
– PORTAL INTERNETOWY – jarocinska.pl
– RADIO ELKA
– MAGAZYN FABRYCZNY MARCIN ŁUCZAK W CIELCZY
OSOBY POMAGAJĄCE:
– ANDRZEJ ZIAJA – PREZES UKS KOMORZANKA
– MARIOLA ZAWAL – SEKRETARZ UKS KOMORZANKA
– ALINA NAWROCKA – SKARBNIK UKS KOMORZANKA
– RENATA ŁUKOMSKA
– JOLANTA JANICKA-SZUMLEWICZ
– SYLWIA ŚWIĄTEK
– ELŻBIETA KOWALSKA-ZIAJA
– ANNA JUJKA
– MILENA GRZEBYSZAK
– SONIA RYDZ
– PAULINA WARZYWODA
– EDYTA SZCZEŚNIAK
– AGATA WOJTKOWIAK
– NATALIA PIENIAWSKA
– ALICJA PODLEWSKA
– MARIUSZ IDZIASZEK
– HENRYK SZABLEWSKI
– PAWEŁ SZABLEWSKI