VII MISTRZOSTWA POLSKI DZIECI W WARCABACH 100-POLOWYCH

TERMIN – 03-05.09.2021 r.

MIEJSCE – Dąbki

W zawodach uczestniczyli warcabiści z całej Polski. Mistrzostwa przeprowadzono w kategoriach: juniorek oraz juniorów do lat 6 i 8. Nasi zawodnicy spisali się świetnie. Zdobyliśmy 2 medale (1 srebrny i 1 brązowy).

W kategorii juniorów do lat 8 srebrny medal wygrał Julian Surma, a brązowy krążek wywalczył Oskar Hofmański. Wśród juniorów do lat 6 tuż za podium był Jan Żukrowski. W grupie juniorek do lat 8 czwartą lokatę zajęła Danuta Bożejewicz. Większość naszych warcabistek jest rocznikowo młodsza i będą mogły jeszcze za rok startować w tej samej kategorii wiekowej.

Komentarz: Sukcesem było zdobycie dwóch medali (srebro i brąz) przez naszych zawodników w tej imprezie. Wszyscy nasi warcabiści dzielnie walczyli w mistrzostwach. Zdobyte doświadczenie podczas turnieju z pewnością zaowocuje w przyszłości. Wyjazd na mistrzostwa nie byłby możliwy gdyby nie pomoc finansowa sponsorów oraz wsparcie najbliższych członków rodzin, którym należą się podziękowania.