MISTRZOSTWA OKRĘGU POŁUDNIOWA WIELKOPOLSKA W TENISIE STOŁOWYM W KATEGORII ŻAKÓW (r.2005 i mł.) –

SEZON 2015/2016.

TERMIN – 03.04.2016 r.

MIEJSCE – Moskurnia.

ORGANIZATOR – OZTS Południowa Wielkopolska – w Ostrowie Wlkp.

Mistrzostwa w Moskurni poprzedzone zostały trzema turniejami eliminacyjnymi, które odbyły się w zeszłym i obecnym roku. W zawodach wystartowali zawodnicy reprezentujących barwy klubów z terenu Południowej Wielkopolski. Mistrzostwa rozgrywano w kategorii żaków (r. 2005 i młodsi) w konkurencji indywidualnej oraz grze podwójnej. Turniej rozgrywany był systemem „rosyjskim” do 2 przegranych lub pucharowym. Mecze toczyły się do 3 wygranych setów.

Chłopcy i dziewczynki z UKS Komorzanka drugi rok rywalizują na tego typu zwodach. Wszyscy nasi tenisiści w tej kategorii rywalizowali z rok i dwa starszymi zawodnikami, a zdobyte doświadczenia na pewno zaprocentuje w przyszłości. Pomimo tej różnicy wieku udało nam się zdobyć aż trzy medale. Srebrny i brązowy w grze deblowej (chłopcy i dziewczynki) oraz brązowy w mikście (chłopiec z dziewczynką). W grach podwójnej srebrny medal zdobyli: Jakub Szymański i Paweł Idziaszek, a brązowy: Zofia Ławnicka i Magdalena Podlewska. W mikście brązowy medal zdobyli:  Paweł Idziaszek i Zofia Ławnicka.

Indywidualnie wysokie 4. miejsce zajął Jakub Szymański, a 5. miejsce zajęła Magdalena Podlewska.

KADRA UKS Komorzanka: żaczki: Zofia Ławnicka, Magdalena Podlewska żacy: Jakub Szymański, Paweł Idziaszek. Trenerzy – Andrzej Ziaja, Wojciech Ławicki.