I GRAND PRIX POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI W TENISIE STOŁOWYM ŻAKÓW I KADETÓW

SEZON – 2019/2020.

TERMIN – 19.10.2019 r.

MIEJSCE – hala sportowa Szkoły Podstawowej we Wtórku.

ORGANIZATORZY – Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Południowa Wielkopolska w Ostrowie Wlkp., LKS Orzeł Wysocko Wielkie.

W dniu 19 października 2019 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej we Wtórku odbyło się I Grand Prix Południowej Wielkopolski w tenisie stołowym żaków i kadetów. W zawodach wystartowało sześćdziesięciu jeden zawodników z klubów   z okręgu „Południowej Wielkopolski”. Mistrzostwa rozegrano systemem rosyjskim  w dwóch kategoriach wiekowych: żaków (r. 2009 i młodsi) i kadetów (r. 2005-2006  i młodsi) z podziałem na płeć. Mecze toczyły się do 3 wygranych setów.

Nasi zawodnicy: Julian Szcześniak, Antoni Kościański (obaj r. 2010) wystartowali w kategorii żaków, Magdalena Podlewska (r. 2007) grała w grupie kadetek, a Paweł Idziaszek (r. 2006) rywalizował w kadetach. Wszyscy ambitnie walczyli w każdym pojedynku. Wśród żaków zwyciężył Julian Szcześniak, a Antoni Kościański był tuż za podium. W grupie kadetek 4. lokatę zajęła Magdalena Podlewska. W kategorii kadetów na 6. miejscu sklasyfikowany został Paweł Idziaszek.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że nasi tenisiści są rocznikowo młodsi i rywalizowali ze starszymi zawodnikami, a zgodnie z regulaminem była możliwość startu młodszych zawodniczek i zawodników w tym turnieju.

Wszyscy nasi zawodnicy po raz kolejny zebrali cenne doświadczenie, które z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Podziękowanie dla Pani Edyty Szcześniak za zaangażowanie i pomoc podczas tego wyjazdu.

Komentarz: W tych zawodach Julian Szcześniak odniósł duży sukces zdobywając złoty medal, a nasi pozostali zawodnicy byli w czołówce swoich kategorii. Cieszy wynik i ciągły rozwój naszych tenisistów, bo jak widać ciężka praca na treningach przynosi efekty.

Kadra UKS Komorzanka Komorze: żacy: Julian Szcześniak, Antoni Kościański, młodziczka – Magdalena Podlewska, kadet – Paweł Idziaszek, trener – Andrzej Ziaja, kierownik – Edyta Szcześniak.