I GRAND PRIX POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI ŻAKÓW I KADETÓW W TENISIE STOŁOWYM

SEZON – 2019/2020

TERMIN – 19.10.2019 r.

MIEJSCE – hala Szkoły Podstawowej we Wtórku

ORGANIZATOR – Okręgowy Związek Tenisa Stołowego „Południowa Wielkopolska”  w Ostrowie Wlkp., LKS Orzeł Wysocko Wielkie

W dniu 19 października 2019 roku w hali Szkoły Podstawowej we Wtórku odbyło się I Grand Prix Południowej Wielkopolski żaków i kadetów w tenisie stołowym. W zawodach wystartowało sześćdziesięciu jeden zawodników z klubów z okręgu południowej Wielkopolski. Mistrzostwa rozegrano systemem rosyjskim w dwóch kategoriach wiekowych: żaków r. 2009 i młodsi i kadetów r. 2005-2006 i młodsi z podziałem na płeć. Mecze toczyły się do 3 wygranych setów.

Nasi zawodnicy: Julian Szcześniak, Antoni Kościański (obaj r. 2010) wystartowali  w kategorii żaków, Magdalena Podlewska (r. 2007) grała w grupie kadetek, a Paweł Idziaszek (r. 2006) rywalizował w kadetach. Wszyscy ambitnie walczyli w każdym pojedynku.

Wśród żaków zwyciężył Julian Szcześniak, a Antoni Kościański był tuż za podium. W grupie kadetek 4.lokatę zajęła Magdalena Podlewska. W kategorii kadetów na 6.miejscu sklasyfikowany został Paweł Idziaszek.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że nasi tenisiści są rocznikowo młodsi i rywalizowali ze starszymi zawodnikami, a zgodnie z regulaminem była możliwość startu młodszych zawodniczek i zawodników w tym turnieju.

Wszyscy nasi zawodnicy po raz kolejny zebrali cenne doświadczenie, które z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Podziękowanie dla Pani Edyty Szcześniak za zaangażowanie i pomoc podczas tego wyjazdu.

Komentarz: W tych zawodach Julian Szcześniak odniósł duży sukces zdobywając złoty medal, a nasi pozostali zawodnicy byli w czołówce swoich kategorii. Cieszy wynik i ciągły rozwój naszych tenisistów, bo jak widać ciężka praca na treningach przynosi efekty.

Kadra UKS Komorzanka Komorze: żacy: Julian Szcześniak, Antoni Kościański, młodziczka – Magdalena Podlewska, kadet – Paweł Idziaszek, kierownik – Edyta Szcześniak, trener – Andrzej Ziaja.