I MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W WARCABACH BIEGANYCH

Termin – 01.08.2020 r.

Miejsce – Kórnik.

W mistrzostwach wystartowała pięcioosobowa kadra UKS Komorzanka. Zawody przeprowadzone były systemem szwajcarskim do 7 rund. Zawodnik miał 10 minut na partię i dystans do pokonania 15 metrów na ruch. Mistrzostwa rozgrywano w jednej kategorii open. Wyłoniono i nagrodzono trzech najlepszych zawodników w grupie open, najlepszą kobietę oraz trzech najlepszych juniorów i juniorek do lat 15.

Były to pierwsze zawody, w których grając w warcaby 64-polowe uczestnicy musieli po wykonaniu ruchu, przebiec lub przejść dystans 15 metrów. Nasi warcabiści spisali się znakomicie. Tytuł najlepszej kobiety zdobyła Patrycja Tomczak i była czwarta w kategorii open. Wśród juniorek do lat 15 złoty medal znów wygrała Patrycja Tomczak, a druga była Aleksandra Łukomska. Wśród juniorów do lat 15 tuż za podium znalazł się Jakub Szymański, piąty był Tomasz Bernat, a Maksymilian Hałas uplasował się na ósmym miejscu.

Kadra UKS Komorzanka Komorze: Aleksandra Łukomska, Patrycja Tomczak, Maksymilian Hałas, Tomasz Bernat, Jakub Szymański, trener – Andrzej Ziaja.