II GRAND PRIX WROCŁAWIA W WARCABACH 100-polowych

TERMIN – 25.10.2015 r.

MIEJSCE – Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie.

ORGANIZATOR – ROSZADA LIPNO, OKS SOKÓŁ WROCŁAW .

W zawodach wystartowało około siedemdziesięciu zawodników z klubów z różnych części Polski. Mistrzostwa rozgrywano w trzech kategoriach: orlicy (do lat 10), młodzicy (do lat 12) oraz seniorzy (powyżej 12 lat).  Zawody rozegrane były systemem szwajcarskim do 7 rund. Za zwycięstwo każdy zawodnik otrzymywał 2 punkt, za remis 1 pkt, a za porażkę 0 pkt.

Zawody tradycyjnie  stały na wysokim poziomie, ponieważ rywalizowali w nich najlepsi zawodnicy z Polski.

Udział naszych zawodników w zawodach stojących na takim poziomie był możliwością sprawdzenia się w rywalizacji z najlepszymi w Polsce.

Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Jakub Szymański zwyciężył w kategorii orlików do lat 10. Weronika  Konieczna zajęła 1. miejsce w kategorii młodziczek do lat 12. Bartosz Skiba (po awansie do kat. młodzików, w tym grand prix) zajął 3. miejsce w kategorii młodzików do lat 12. Zofia Ławnicka zajęła 3. miejsce w kategorii orliczek do lat 10. Tuż za podium znaleźli się młodzicy do lat 12: Agnieszka Niemczyk, Łukasz Niemier.

Komentarz: W kolejnym tego typu turnieju, nasi zawodnicy zaprezentowali się w sposób zadowalający, zajmując miejsca w czołówce swoich kategorii.

Kadra – UKS Komorzanka Komorze: młodzicy – Łukasz Niemier, Piotr Świątek, Agnieszka Niemczyk, Patrycja Wawrzyniak, Angelika Jankowska, Wiktoria Szymański, Weronika Konieczna , Dominika Konieczna, orlicy – Bartosz Skiba, Jakub Szymański, Aleksandra Łukomska, Zofia Ławnicka, Kacper Rogowski, Bartosz Mielcarzewicz, Krystian Rogowski, Aleksander Majewski, Jan Gałązka. Trener – Andrzej Ziaja.