IV GRAND PRIX WROCŁAWIA W WARCABACH STUPOLOWYCH

TERMIN – 10.12.2016 r.

MIEJSCE – Wrocław

ORGANIZATOR –OKS Sokół Wrocław,

W zawodach wystartowało około 70 zawodników z klubów z woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego. Mistrzostwa rozgrywano w trzech kategoriach: orlicy młodsi (do lat 6), orlicy (do lat 10), młodzicy (do lat 12) oraz seniorzy (powyżej 12 lat).  Zawody rozegrane były systemem szwajcarskim do 7 rund. Za zwycięstwo każdy zawodnik otrzymywał 2 punkt, za remis 1 pkt, a za porażkę 0 pkt.

Nasi zawodnicy spisali się znakomicie.

W kategorii orlików młodszych srebrny medal zdobyła Klaudia Kościańska, a brązowy krążek wywalczył Antoni Kościański. W kategorii orlików zwyciężył Maksymilian Hałas, a drugie miejsce zajął Jakub Szymański. W kategorii  młodzików drugie miejsce zajął Bartosz Skiba, a tuż za podium znalazła się Julia Walczak.

Spora grupa naszych zawodników rywalizowała z rok lub dwa starszymi rywalami i zebrali cenne doświadczenie.

Komentarz: W kolejnych tego typu zawodach nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Zwyciężyliśmy za sprawą Maksymiliana w jednej kategorii, a w pozostałych cztery razy stawaliśmy na podium. Dla niektórych naszych warcabistów były to jedne z pierwszych tak poważnych zawodów.

Kadra – UKS Komorzanka Komorze: młodzicy – Julia Walczak,  Karolina Zielińska, Allan Jankowski, orlicy – Bartosz Skiba, Jakub Szymański, Aleksandra Łukomska, Zofia Ławnicka, Aleksandra Pańczak, Amelia Jankowska, Patrycja Tomczak, Jan Gałązka, Amelia Przybylska, Maksymilian Hałas, Kacper Rogowski, Antoni Kościański, Klaudia Kościańska, Filip Borkiewicz, Dominika Świątek, Karina Kobylska. Kierownik – Alina Nawrocka, opiekunowie – Justyna Kasprzak – Gałązka, Anna Pańczak, Ewa Kobylska. Trener – Andrzej Ziaja.