IV POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ WIEJSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

12 czerwca 2015 r. w Komorzu odbył się IV Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Wiejskich Szkół Podstawowych klas VI i młodszych.

Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa w Komorzu oraz UKS „Komorzanka”. Otwarcia turnieju dokonała Pani Dyrektor Mariola Zawal oraz Prezes UKS „Komorzanka” i nauczyciel w-f Andrzej Ziaja. Na turnieju był obecny Burmistrz Miasta i Gminy Żerków Jacek Jędraszczyk, sekretarz Michał Surma oraz radny Andrzej Stachowiak.

Zaproszono 8 szkół z powiatu jarocińskiego. Gościliśmy blisko 80 zawodników, co zaliczało nasz turniej do jednego z większych w powiecie i największego w gminie Żerków, jeśli chodzi o dyscyplinę piłki nożnej. Sędzią zawodów był Pan Daniel Ostrysz.

Turniej stał na dobrym poziomie, bo w zespołach kilku szkół grali zawodnicy reprezentujący barwy klubów: Jaroty Jarocin, Akademii Reissa, Gromu Golina czy GKS- u Żerków.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowano systemem każdy z każdym. Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do półfinałów, w których następowała konfrontacja najlepszych ekip z obu grup. Mecz o 3 miejsce i finał został poprzedzony meczami o miejsce 7 i 5.Mecze rozgrywano 1 x 10 min.

W grupie A pewnie zwyciężyła drużyna gospodarzy, a awans do półfinału z 2. miejsca również uzyskała szkoła z Wikowyi. W grupie B wygrała szkoła z Łuszczanowa, a 2. miejsce premiowana awansem uzyskała ekipa z Dobieszczyzny.  Sporą niespodzianką był brak w gronie czołowych drużyn triumfatorów z zeszłego roku: szkoły z Żerkowa, która zajęła 3. miejsce w grupie.

W pierwszym półfinale szkoła z Komorza pewnie pokonała ekipę z Dobieszczyzny 3:0. W drugim półfinale podopieczni Jacka Koleckiego wygrali z drużyną z Łuszczanowa 2:0.

W meczu o 7 miejsce SP Komorze II (kl. V i IV) pokonało w rzutach karnych 2:0, ekipę ze Sławoszewa. W regulaminowym czasie gry był rezultat bezbramkowy. W pojedynku o 5 miejsce Żerków wygrał z Ludwinowem 3:0.

W meczu o 3 miejsce SP Łuszczanów wygrało nieznacznie 1:0 z drużyną z Dobieszczyzny.

W finale podopieczni Andrzeja Ziai po rzutach karnych wygrali z drużyną z Wilkowyi 6:5. Finał był bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynkiem. W  regulaminowym czasie gry był rezultat bezbramkowy. Karne lepiej egzekwowali gospodarze i to oni mogli po raz pierwszy triumfować w tym turnieju.

Najlepszym bramkarzem turnieju uznano: Piotra Mareckiego (SP Wilkowyja).

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Łukasz Niemier (SP Komorze).

Najlepszym strzelcem został Mikołaj Karpiński (NSP Łuszczanów)

Wszystkie zespoły otrzymały puchary, dyplomy, a najlepsi zawodnicy medale i statuetki. Uczestnicy w przerwie między meczami otrzymali słodki poczęstunek i ciepły posiłek. Serdeczne podziękowania składamy sponsorom turnieju Burmistrzowi Miasta i Gminy Żerków, firmie Piek-Pol z Żerkowa, firmie handlowo-turystycznej Macieja Stachowiaka z Komorza oraz Bankowi Spółdzielczemu w Jarocinie i Bankowi Spółdzielczemu we Wrześni oddział w Żerkowie.

Tabele grupowe:

Grupa A

 1. SP Komorze I 7 pkt    bramki 8-0
 2. SP Wilkowyja 5 pkt  3-0
 3. NSP Ludwinów 4 pkt 1-3
 4. SP Komorze II 0 pkt 0-9

Grupa B

 1. SP Łuszczanów 7 pkt  bramki 6-1
 2. SP Dobieszczyzna 5 pkt  4-2
 3. SP Żerków 4 pkt 4-2
 4. SP Sławoszew 0 pkt 0-9

Półfinały:

SP Komorze I – SP Dobieszczyzna 3:0

NSP Łuszczanów- SP Wilkowyja 0:2

O 7 miejsce:

SP Komorze II – SP Sławoszew 0:0 k. 2:0

O 5 miejsce:

NSP Ludwinów – SP Żerków 0:3

O 3 miejsce:

NSP Łuszczanów – SP Dobieszczyzna 1:0

Finał:

SP Komorze I – SP Wilkowyja 0:0 k. 6:5

Tabela końcowa turnieju:

 1. SP Komorze I
 2. SP Wilkowyja
 3. NSP Łuszczanów
 4. SP Dobieszczyzna
 5. SP Żerków
 6. NSP Ludwinów
 7. SP Komorze II
 8. SP Sławoszew

Komentarz: Co roku turniej cieszy się sporą popularnością o czym świadczy duża liczba zawodników i drużyn w nim startujących. Celem zawodów jest integracja szkół z powiatu jarocińskiego, popularyzacja piłki nożnej  w środowisku lokalnym oraz zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej. Cieszy nas sukces organizacyjny, ale przede wszystkich sportowy imprezy. W zeszłym roku w finale przegraliśmy w karnych, a w tym roku w końcu wygraliśmy ten turniej. Czołowe zespoły grają na bardzo wyrównanym poziomie i każdy finał tego turnieju kończył się dopiero po rzutach karnych. Chciałbym podziękować wszystkim sponsorom i osobom zaangażowanym w organizację tego turnieju, dzięki nim turniej organizacyjnie stał na wysokim poziomie o czym świadczyły pozytywne opinie uczestników.

SKŁAD zwycięzców SP KOMORZE I – bramkarze – Hubert Jeleniewski, Norbert Skiba, obrońcy – Jakub Pilarczyk, Patryk Pieniawski, Dominik Jarzębski, Tobiasz Chwaliński, pomocnicy i napastnicy – Łukasz Niemier (kapitan), Korneliusz Jacoszek, Klaudiusz Chwaliński, Szymon Juszczak, trener – Andrzej Ziaja.