MISTRZOSTWA OKRĘGU POŁUDNIOWA WIELKOPOLSKA W TENISIE STOŁOWYM W KATEGORII KADETÓW (r.2004-2005 i mł.) – SEZON 2018/2019.
TERMIN – 13.04.2019 r.
MIEJSCE – Gizałki
ORGANIZATOR – OZTS Południowa Wielkopolska – w Ostrowie Wlkp., UKS Chrobry Gizałki
Mistrzostwa Okręgu Południowa Wielkopolska w kategorii kadetów w Gizałkach poprzedzone zostały trzema turniejami eliminacyjnymi, które odbyły się w zeszłym i obecnym roku. W zawodach wystartowali zawodnicy reprezentujących barwy klubów z terenu Południowej Wielkopolski. Mistrzostwa rozgrywano w kategorii kadetów i kadetek (r. 2004-2005 i młodsi) w konkurencji indywidualnej, grze podwójnej i mieszanej. Turniej rozgrywany był systemem rosyjskim do 2 przegranych lub pucharowym. Mecze toczyły się do 3 wygranych setów.
Chłopcy i dziewczynki z UKS Komorzanka zaprezentowali się świetnie. Nasi tenisiści z tych zawodów przywieźli dwa brązowe medale. Brązowe krążki wywalczyli w grze podwójnej – chłopcy: Paweł Idziaszek i Jakub Szymański oraz dziewczęta: Magdalena Podlewska i Weronika Hetmańczyk.
Wyniki indywidualnej gry – 5. miejsce – Magdalena Podlewska, 5. miejsce Paweł Idziaszek, 8. miejsce Weronika Hetmańczyk, 8. miejsce Jakub Szymański, 9. miejsce Martyna Lisiecka.
Rezultaty gry podwójnej – 3. miejsce dziewczęta: Magdalena Podlewska, Weronika Hetmańczyk, 3. miejsce chłopcy: Paweł Idziaszek, Jakub Szymański,
Lokaty w grze mieszanej – 4.miejsce: Magdalena Podlewska, Paweł Idziaszek, 5-7. miejsca: Martyna Lisiecka, Jakub Szymański.
Komentarz: W tych zawodach nasi zawodnicy po raz pierwszy zdobyli dwa brązowe medale w kategorii kadetów i jest to ich duży sukces. Wszyscy nasi tenisiści walczyli ze starszymi rywalami, w regulaminie była możliwość startu młodszych zawodników. Pomimo różnicy wieku zdołaliśmy już teraz znaleźć się dwa razy na podium.
Podziękowania należą się Pani Alicji Podlewskiej za zaangażowanie i pomoc podczas tego wyjazdu. Dziękujemy!

Klasyfikacja najlepszych kadetek w grze podwójnej:
1. Wiktoria Jankowiak, Adrianna Kwitowska – UKS Chrobry Gizałki
2. Klaudia Słupska, Dominika Cieślak – UKS Chrobry Gizałki
3. Magdalena Podlewska, Weronika Hetmańczyk – UKS Komorzanka Komorze
Klasyfikacja najlepszych kadetów w grze podwójnej:
1. Robert Baranowski, Jan Setecki – LKS Tajfun Ostrów Wlkp.
2. Kamil Majdecki, Filip Szczepaniak – UKS Chrobry Gizałki
3. Paweł Idziaszek, Jakub Szymański – UKS Komorzanka Komorze

Kadra UKS Komorzanka Komorze: młodziczka – Magdalena Podlewska (r. 2007), młodzicy – Jakub Szymański (r. 2007), Paweł Idziaszek (r. 2006), kadetki – Weronika Hetmańczyk, Martyna Lisiecka (obie r. 2005), kierownik – Alicja Podlewska, trener – Andrzej Ziaja.