MISTRZOSTWA OKRĘGU POŁUDNIOWA WIELKOPOLSKA W TENISIE STOŁOWYM W KATEGORII ŻAKÓW (r.2008 i mł.) – SEZON 2018/2019.

TERMIN – 30.03.2019 r.

MIEJSCE – Wtórek

ORGANIZATOR – OZTS Południowa Wielkopolska – w Ostrowie Wlkp.

Mistrzostwa Okręgu Południowa Wielkopolska we Wtórku poprzedzone zostały trzema turniejami eliminacyjnymi, które odbyły się w zeszłym i obecnym roku. W zawodach wystartowali zawodnicy reprezentujących barwy klubów z terenu Południowej Wielkopolski. Mistrzostwa rozgrywano w kategorii żaków i żaczek (r. 2008 i młodsi) w konkurencji indywidualnej, grze podwójnej i mieszanej. Turniej rozgrywany był systemem rosyjskim do 2 przegranych, pucharowym lub każdy z każdym. Mecze toczyły się do 3 wygranych setów.

Chłopcy i dziewczynki z UKS Komorzanka zaprezentowali się bardzo dobrze. Brązowy medal w grze podwójnej chłopców zdobyli: Julian Szcześniak i Antoni Kościański.

Indywidualnie – 5. lokaty zajęli: Julian Szcześniak i Milena Pieniawska, a 6. miejsce zajął Antoni Kościański.

W grze podwójnej – 3.miejsce zajęli chłopcy: Julian Szcześniak i Antoni Kościański, a dziewczęta: Milena Pieniawska i Oliwia Kłosowska sklasyfikowane zostały tuż za podium.

W grze mieszanej – 4.lokatę uzyskali: Julian Szcześniak i Milena Pieniawska, a 6.miejsce przypadło: Antoniemu Kościańskiemu i Oliwii Kłosowskiej.

Komentarz: Nasi żacy zdobyli brązowy medal w debla i jest to ich duży sukces. Część naszych młodych tenisistów rywalizację w Grand Prix Południowej Wielkopolski rozpoczęli od tego sezonu, a niektórzy walczyli ze starszymi rywalami. Wszyscy nasi zawodnicy  w tym sezonie zebrali cenne doświadczenie, które zapewne zaowocuje w przyszłości.

Podziękowania należą się Pani Natalii Pieniawskiej za zaangażowanie i pomoc podczas tego wyjazdu. Dziękujemy!

KADRA UKS Komorzanka: żaczki: Milena Pieniawska, Oliwia Kłosowska (obie r. 2008) żacy: Julian Szcześniak, Antoni Kościański (obaj r. 2010), kierownik – Natalia Pieniawska, trener – Andrzej Ziaja.

Klasyfikacja najlepszych żaków w grze podwójnej chłopców:

  1. Tymotesz Nowacki, Franciszek Mielcarek – LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie (Akademia)
  2. Miłosz Kołodziejski, Łukasz Stach – UKS „Impuls” Zduny
  3. Julian Szcześniak, Antoni Kościański – UKS Komorzanka Komorze
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *