OTWARTE INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI  W WARCABACH STUPOLOWYCH –  16.09.2017 r. –  WRONKI

TERMIN I MIEJSCE – 16.09.2017 r. -Wroniecki Ośrodek Kultury we Wronkach

W zawodach wystartowało 65 zawodników z różnych regionów Polski. Mistrzostwa rozgrywane były w kategorii seniorów, juniorów do lat 16, 13, 10, 8 z podziałem na dziewczęta i chłopców.  W zawodach brali udział  mistrzowie i medaliści Mistrzostw Polski w warcabach stupolowych.  To właśnie Ci zawodnicy wiedli prym w tych rozgrywkach.

Zawodnicy UKS Komorzanka Komorze zaprezentowali się znakomicie. Z tych zawodów przywieźliśmy aż 8 medali (2 złote 2 srebrne i 3 brązowe).

W kategorii dziewcząt do lat 8 złoty medal zdobyła Amelia Jankowska, druga była Karina Kobylska, a trzecia 7 – latka Klaudia Kościańska. Wśród juniorek do lat 10: złoty medal wywalczyła Aleksandra Łukomska, a brązowy zdobyła Patrycja Tomczak. Wśród chłopców do lat 8 brąz zdobył Kacper Rogowski. W kategorii juniorów do lat 10 srebrny krążek przywiózł Bartosz Skiba, a brązowy Maksymilian Hałas. Tuż za podium znaleźli się: do lat 8 – Michał Szumlewicz, do lat 10- Jakub Szymański, do lat 13 – Karolina Zielińska.

Komentarz: Sukcesem naszych zawodników jest zdobycie 8 medali i obecność zawodników w czołówce mistrzostw. Część naszych zawodników rywalizowała z rok i więcej starszymi rywalami, a już osiągają znaczące sukcesy. Wiedzieliśmy, że w warcabach stupolowych rywalizacja jest zdecydowanie trudniejsza, ale nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze.