V OTWARTE MISTRZOSTWA OKRĘGU LUDWINÓW, KAMIEŃ, LISEW  W WARCABACH KLASYCZNYCH

TERMIN – 16.01.2016 r.

MIEJSCE – SALA OSP LUDWINÓW

ORGANIZATOR –

– Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ludwinowie

– Stowarzyszenie Edukacyjne „Wesoła Szkoła” w Ludwinowie

W zawodach wystartowało prawie pięćdziesięciu zawodników z gminy Żerków, którzy walczyli o  miano najlepszych w tym okręgu.

Otwarcia zawodów dokonał główny organizator Andrzej Ziaja oraz członek zarządu Stowarzyszenia Pani Elżbieta Kowalska-Ziaja.

Mistrzostwa rozgrywano w kategoriach: młodzików – chłopców i dziewcząt do lat 9, 12 oraz kobiet, mężczyzn – powyżej 12.  Zawody rozegrane były systemem szwajcarskim do 8 rund. Za zwycięstwo każdy zawodnik otrzymywał 1 punkt, za remis 0,5 pkt, a za porażkę 0 pkt.

Zawody  stały na dobrym poziomie, ponieważ rywalizowali w nich zeszłoroczni medaliści Mistrzostw Polski w warcabach klasycznych.

Piąte mistrzostwa w Ludwinowie zgromadziły rekordową liczbę uczestników. Gościliśmy około 80 sympatyków tej dyscypliny sportu.

Nasi zawodnicy reprezentujący barwy UKS Komorzanka i trzech szkół z gminy Żerków (Komorze, Ludwinów, Żerków) spisali się znakomicie. W zawodach szczególnie prym wiedli uczniowie z placówek w Ludwinowie i Komorzu.

W swoich kategoriach wiekowych zwyciężali: dziewczynki do lat 9 – Zofia Ławnicka (SP Komorze), dziewczynki do lat 12 – Dominika Konieczna (NSP Ludwinów), chłopcy do lat 9 – Bartosz Skiba (SP Komorze), chłopcy do lat 12 – Łukasz Niemier (SP Komorze),  na drugich lokatach byli: dziewczynki do lat 9 – Aleksandra Pańczak (SP Komorze), chłopcy do lat do lat 9 – Jan Gałązka (SP Komorze), dziewczynki do lat 12 – Agnieszka Niemczyk (NSP Ludwinów), chłopcy do lat 12 – Piotr Świątek (NSP Ludwinów), a na trzecich miejscach znaleźli się: dziewczynki do lat 9 – Patrycja Tomczak (NSP Ludwinów), chłopcy do lat 9 – Aleksander Majewski (NSP Ludwinów), dziewczynki do lat 12 – Julia Walczak (NSP Ludwinów), chłopcy  do lat 12 – Kamil Kowańdy (NSP Ludwinów). Tuż za podium znaleźli się: chłopcy do lat 9 Maksymilian Hałas (NSP Ludwinów), dziewczynki do lat 9 – Aleksandra Łukomska (SP Komorze), dziewczynki do lat 12 – Karolina Zielińska (NSP Ludwinów), chłopcy do lat 12 – Rafał Sarbinowski (SP Komorze).

W klasyfikacji szkół wygrała Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Ludwinowa, a drugie miejsce zajęła placówka z Komorza. Na trzecim stopniu podium znalazła się szkoła z Żerkowa.

Komentarz: Otwarte Mistrzostwa Okręgu Ludwinów, Kamień i Lisew w warcabach klasycznych zgromadziły w jednym miejscu niespełna 80 sympatyków tej dyscypliny sportu. Zawody mają charakter otwarty ,a nazwa obejmuje obszar z którego dzieci uczęszczają do szkoły w Ludwinowie.    Celami tej imprezy było:

 propagowanie sportu warcabowego i wyłonienie najlepszych zawodników z gminy Żerków,

możliwość współzawodnictwa oraz podnoszenia umiejętności gry w warcaby klasyczne,

– kształtowanie pozytywnych cech charakteru poprzez sportową rywalizację,

– miłe spędzenie wolnego czasu oraz integracja społeczeństwa.

Impreza bardzo udana o czym świadczy duża frekwencja. Zawody mają charakter cykliczny i na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych przez szkołę.

Klasyfikacja najlepszych warcabistów w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Kategoria dziewcząt do lat 9:

 1. Zofia Ławnicka (SP Komorze)
 2. Aleksandra Pańczak (SP Komorze)
 3. Patrycja Tomczak (NSP Ludwinów)

Kategoria chłopców do lat 9:

 1. Bartosz Skiba (SP Komorze)
 2. Jan Gałązka (SP Komorze)
 3. Aleksander Majewski (NSP Ludwinów)

Kategoria dziewcząt do lat 12:

 1. Dominika Konieczna (NSP Ludwinów)
 2. Agnieszka Niemczyk (NSP Ludwinów)
 3. Julia Walczak (NSP Ludwinów)

Kategoria chłopców do lat 12:

 1. Łukasz Niemier (SP Komorze)
 2. Piotr Świątek (NSP Ludwinów)
 3. Kamil Kowańdy (NSP Ludwinów)

Kategoria kobiet:

 1. Angelika Niemczyk

Kategoria mężczyzn:

 1. Norbert Skiba
 2. Marek Zawieja
 3. Robert Juszczak

Klasyfikacja drużynowa szkół:

 1. SP Komorze 1105 pkt
 2. NSP Ludwinów 830 pkt
 3. SP Żerków 280 pkt
 4. Żerków 100 pkt
 5. ZSO w Jarocinie 100 pkt
 6. ZS w Łuszczanowie 7 pkt