VI GRAND PRIX WROCŁAWIA W WARCABACH 100 i 64-POLOWYCH

TERMIN – 27.02.2016 r.

MIEJSCE – Pęgów.

ORGANIZATOR – Zespół Szkół w Pęgowie, UKS Pitagoras Pęgów, OKS Sokół Wrocław.

W zawodach wystartowało około osiemdziesięciu zawodników z klubów z woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego. Mistrzostwa rozgrywano w trzech kategoriach: orlicy (do lat 10), młodzicy (do lat 13) oraz seniorzy (powyżej 13 lat) z podziałem na płeć.  Zawody rozegrane były systemem szwajcarskim do 8 rund po cztery w warcaby 100 i 64-polowe. Za zwycięstwo każdy zawodnik otrzymywał 2 punkt, za remis 1 pkt, a za porażkę 0 pkt.

Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie. W kategorii orlików zwyciężył Bartosz Skiba, a drugie miejsce zajęła Aleksandra Łukomska. W kategorii młodzików zwyciężył Łukasz Niemier, a drugie miejsce zajęła Agnieszka Niemczyk. Tuż za podium w kategorii orlików znalazł się Jan Gałązka, który po tym turnieju uzyskał piątą kategorię warcabową. Czwartą lokatę w kategorii młodziczek zajęła Weronika Konieczna.

Spora grupa naszych zawodników rywalizowała z rok lub kilka lat starszymi rywalami i zebrali cenne doświadczenie.

Komentarz: W kolejnym tego typu turnieju, nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Zwyciężyliśmy za sprawą Łukasza i Bartka w dwóch kategoriach, w dwóch pozostałych Agnieszka i Ola zajęły drugie lokaty. Dla niektórych naszych warcabistów były to jedne z pierwszych tak poważnych zawodów.

Kadra UKS Komorzanka Komorze: młodzicy – Łukasz Niemier, Agnieszka Niemczyk, Patrycja Wawrzyniak, Weronika Konieczna, Dominika Konieczna, Angelika Jankowska, Julia Walczak, Alicja Przymus, Kamil Borkiewicz, orlicy – Bartosz Skiba, Jakub Szymański, Aleksandra Łukomska, Zofia Ławnicka, Aleksandra Pańczak, Amelia Jankowska, Allan Jankowski, Paweł Idziaszek, Krystian Górski, Aleksander Majewski, Jan Gałązka, Michał Szumlewicz, Amelia Przybylska, Filip Borkiewicz. Trener – Andrzej Ziaja.