VII GRAND PRIX WROCŁAWIA W WARCABACH 64-POLOWYCH

TERMIN – 11.03.2017 r.

MIEJSCE – Pęgów.

ORGANIZATOR – UKS Pitagoras Pęgów, OKS Sokół Wrocław.

W zawodach wystartowało osiemdziesięciu pięciu zawodników z klubów z woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego. Mistrzostwa rozgrywano w kategoriach: żacy (do lat 8), orlicy (do lat 10), młodzicy (do lat 13) oraz seniorzy (powyżej 13 lat). Zawody przeprowadzone były systemem szwajcarskim do 7 lub 9 rund. Za zwycięstwo każdy zawodnik otrzymywał 2 punkty, za remis 1 pkt, a za porażkę 0 pkt.

Nasi warcabiści spisali się znakomicie. Zwyciężyliśmy w dwóch kategoriach (żak, żaczka), a w pozostałych grupach mieliśmy warcabistów na podium. W tym turnieju, ze względu na wysokie lokaty na poprzednich zawodach, nasi orlicy (r. 2007 i mł.): Bartosz Skiba i Filip Borkiewicz dostali szansę gry w starszej grupie młodzików (r. 2004-2006). Nasi warcabiści skorzystali z tej okazji, ponieważ otrzymywali i tak gwarantowaną liczbę punktów (do klasyfikacji generalnej GP Wrocławia), a dodatkowo mogli zagrać z lepszymi zawodnikami.

W kategorii żaków zwyciężyli Michał Szumlewicz oraz Klaudia Kościańska. Wśród orlików drugie miejsce zajął Maksymilian Hałas, a trzecie Jan Gałązka. W kategorii młodziczek trzecie miejsce zdobyła Patrycja Wawrzyniak. Wśród młodzików drugie miejsce zajął Bartosz Skiba. Część naszych zawodników rywalizowała ze starszymi przeciwnikami i zebrała cenne doświadczenie.

Komentarz: W kolejnym tego typu turnieju, nasi warcabiści zaprezentowali się znakomicie. Wygraliśmy za sprawą Michała i Klaudii, a w pozostałych kategoriach nasi zawodnicy stawali na podium. W tych zawodach nie wystartowało kilku naszych warcabistów, ponieważ reprezentowali nasz klub w Mistrzostwach Okręgu Południowa Wielkopolska w tenisie stołowym.

Podziękowania dla Pani Aliny Nawrockiej i Pani Justyny Kasprzak-Gałązki za zaangażowanie i poświęcony czas.

Kadra UKS Komorzanka Komorze: młodzicy: Patrycja Wawrzyniak, Weronika Konieczna, Dominika Konieczna, Julia Walczak, Karolina Zielińska, Allan Jankowski, orlicy: Aleksandra Łukomska, Aleksandra Pańczak, Patrycja Tomczak, Amelia Przybylska, Bartosz Skiba, Maksymilian Hałas, Jan Gałązka, Filip Borkiewicz, żacy: Klaudia Kościańska, Karina Kobylska, Dominika Świątek, Michał Szumlewicz, Kacper Rogowski, Antoni Kościański, kierownik – Alina Nawrocka, opiekun – Justyna Kasprzak-Gałązka, trener – Andrzej Ziaja.