VII OTWARTE MISTRZOSTWA OKRĘGU LUDWINÓW, KAMIEŃ, LISEW W WARCABACH KLASYCZNYCH – LUDWINÓW 2018

VII OTWARTE MISTRZOSTWA OKRĘGU LUDWINÓW, KAMIEŃ, LISEW  W WARCABACH KLASYCZNYCH

TERMIN – 14.01.2018 r.

MIEJSCE – SALA OSP LUDWINÓW

ORGANIZATOR –

– Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ludwinowie

– Stowarzyszenie Edukacyjne „Wesoła Szkoła” w Ludwinowie

W zawodach wystartowało prawie pięćdziesięciu zawodników z gminy Żerków, którzy walczyli o  miano najlepszych w tym okręgu.

Otwarcia zawodów dokonał główny organizator i prezes UKS Komorzanka Andrzej Ziaja. Wśród zebranych był również przedstawiciel zarządu Stowarzyszenia Edukacyjnego „Wesoła Szkoła” w Ludwinowie – Marek Zawieja.

Mistrzostwa rozgrywano w kategoriach: żaków (do lat 8), orlików (do lat 10), młodzików (do lat 13) – oraz kobiet i mężczyzn – powyżej 13 lat.  Zawody rozegrane były systemem szwajcarskim lub kołowym do 7-8 rund. Za zwycięstwo każdy zawodnik otrzymywał 2 punkty, za remis 1 pkt, a za porażkę 0 pkt.

Zawody  stały na dobrym poziomie, ponieważ rywalizowali w nich zeszłoroczni medaliści Mistrzostw Polski w warcabach klasycznych.

Siódme mistrzostwa w Ludwinowie zgromadziły sporą liczbę uczestników. Gościliśmy około 80 sympatyków tej dyscypliny sportu.

Nasi zawodnicy reprezentujący barwy UKS Komorzanka i szkół z gminy Żerków (Ludwinów, Komorze, Żerków, Chrzan i Dobieszczyzna) spisali się znakomicie. W zawodach szczególnie prym wiedli uczniowie z placówek w Komorzu, Ludwinowie i Żerkowie.

W swoich kategoriach wiekowych zwyciężali: dziewczynki do lat 8 – Weronika Gościniak (SP Żerków), dziewczynki do tak 10 – Aleksandra Łukomska(SP Komorze), dziewczynki do lat 13 – Patrycja Tomczak (NSP Ludwinów, chłopcy do lat 8 – Filip Szczygieł (SP Żerków), chłopcy do lat 10 – Bartosz Skiba (SP Komorze), chłopcy do lat 13 – Maksymilian Hałas (NSP Ludwinów),  na drugich lokatach byli: dziewczynki do lat 8 – Martyna Olszewska (SP Dobieszczyzna), dziewczynki do tak 10 – Amelia Jankowska (SP Komorze), dziewczynki do lat 13 – Karolina Zielińska (NSP Ludwinów, chłopcy do lat 8 – Antoni Kościański (SP Komorze), chłopcy do lat 10 – Nikodem Sarbinowski (SP Chrzan), chłopcy do lat 13 – Jakub Szymański (SP Komorze),  a na trzecich miejscach znaleźli się: dziewczynki do lat 8 – Wiktoria Kobylska (SP Dobieszczyzna), dziewczynki do lat 10 – Karina Kobylska (SP Dobieszczyzna), dziewczynki do lat 13 – Aleksandra Pańczak (SP Komorze), chłopcy do lat 8 – Ksawery Szymoniak (SP Komorze), chłopcy do lat 10 – Kacper Rogowski (SP Komorze), chłopcy do lat 13 – Jan Gałązka (SP Komorze).  Tuż za podium znaleźli się: dziewczynki do lat 8 – Martyna Rzepczyk (SP Komorze) dziewczynki do tak 10 – Maria Górecka (SP Dobieszczyzna), dziewczynki do lat 13 – Zofia Ławnicka (SP Komorze), chłopcy do lat 8 – Szymon Idziaszek (SP Komorze), chłopcy do lat 10 – Antoni Zawieja (NSP Ludwinów)  chłopcy do lat 13 – Paweł Idziaszek (SP Komorze).

W kategorii open kobiet zwyciężyła Patrycja Szczygieł, a za nią były Agnieszka Idziaszek i  Ewa Kobylska. Tuż za podium znalazła się Patrycja Górecka. Wśród mężczyzn wygrał Marek Zawieja, a na nim byli: Grzegorz Janicki i Marcin Rzepczyk.

W klasyfikacji szkół wygrała Szkoła Podstawowa z Komorza Przybysławskiego, a drugie miejsce zajęła placówka z Ludwinowa. Na trzecim stopniu podium znalazła się szkoła z Żerkowa (dzięki wygranej w dwóch kategoriach).

Komentarz: Otwarte Mistrzostwa Okręgu Ludwinów, Kamień i Lisew w warcabach klasycznych zgromadziły w jednym miejscu niespełna 80 sympatyków tej dyscypliny sportu. Zawody mają charakter otwarty ,a nazwa obejmuje obszar z którego dzieci uczęszczają do szkoły w Ludwinowie.    Celami tej imprezy było:

 propagowanie sportu warcabowego i wyłonienie najlepszych zawodników z gminy Żerków,

możliwość współzawodnictwa oraz podnoszenia umiejętności gry w warcaby klasyczne,

– kształtowanie pozytywnych cech charakteru poprzez sportową rywalizację,

– miłe spędzenie wolnego czasu oraz integracja społeczeństwa.

Impreza bardzo udana o czym świadczy duża frekwencja. Zawody mają charakter cykliczny i na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych przez szkołę.

Klasyfikacja najlepszych warcabistów w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Kategoria dziewcząt do lat 8:

 1. Weronika Gościniak (SP Żerków)
 2. Martyna Olszewska (SP Dobieszczyzna)
 3. Wiktoria Kobylska (SP Dobieszczyzna)

Kategoria chłopców do lat 8:

 1. Filip Szczygieł (SP Żerków)
 2. Antoni Kościański (SP Komorze)
 3. Ksawery Szymoniak (SP Komorze)

Kategoria dziewcząt do lat 10:

 1. Aleksandra Łukomska (SP Komorze)
 2. Amelia Jankowska (SP Komorze)
 3. Karina Kobylska (SP Dobieszczyzna)

Kategoria chłopców do lat 10:

 1. Maksymilian Hałas (NSP Ludwinów)
 2. Nikodem Sarbinowski (SP Chrzan)
 3. Kacper Rogowski (SP Komorze)

Kategoria dziewcząt do lat 13:

 1. Patrycja Tomczak (NSP Ludwinów)
 2. Karolina Zielińska (NSP Ludwinów)
 3. Aleksandra Pańczak (SP Komorze)

Kategoria chłopców do lat 13:

 1. Bartosz Skiba (SP Komorze)
 2. Jakub Szymański (SP Komorze)
 3. Jan Gałązka (SP Komorze)

Kategoria kobiet:

 1. Patrycja Szczygieł
 2. Agnieszka Idziaszek
 3. Ewa Kobylska

Kategoria mężczyzn:

 1. Marek Zawieja
 2. Grzegorz Janicki
 3. Marcin Rzepczyk

Klasyfikacja drużynowa szkół:

 1. SP Komorze Przybysławskie 1280 pkt
 2. NSP Ludwinów 550 pkt
 3. SP Żerków 370 pkt (w tym dwa pierwsze miejsca)
 4. SP Dobieszczyzna 370 pkt (brak pierwszych miejsc)
 5. SP Chrzan 140 pkt
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *