XIV Otwarty Turniej Warcabowy o Puchar Ziemi Leszczyńskiej  w warcabach 100-polowych i IX Grand Prix Wrocławia

TERMIN – 12.05.2019 r.

MIEJSCE – Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie

ORGANIZATOR –

-Wielkopolski Związek Warcabowy

-Starostwo Powiatowe w Lesznie

-Gmina Lipno

-Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie

-Uczniowski Klub Sportowy Roszada Lipno

W zawodach wystartowało osiemdziesięciu dwóch zawodników z klubów z woj. wielkopolskiego, dolnośląskiego. Mistrzostwa rozgrywano w czterech kategoriach wiekowych: dziewczęta i chłopcy – r. 2012 i młodsi, r. 2009-2011, r. 2006-2008 oraz kobiety i mężczyźni – r. 2005 i starsi.  Zawody rozegrane były systemem szwajcarskim do 7 rund. Za zwycięstwo każdy zawodnik otrzymywał 2 punkt, za remis 1 pkt, a za porażkę 0 pkt. Przedszkolacy (r. 2012 i mł.) grali w warcaby 64-polowe, a pozostali w warcaby 100-polowe.

Nasi warcabiści spisali się wspaniale. Zdobyliśmy w sumie dziewięć medali (2 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe).

W kategorii dziewcząt do lat 7 srebrny medal wywalczyła Wiktoria Grzelak. W grupie chłopców do lat 7 drugi był Kasjan Piętka, a tuż za podium znalazł się Wiktor Grzebyszak. Wśród dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Amelia Jankowska, a trzecia była Malwina Hałas. W kategorii chłopców do lat 10 srebrny medal zdobył Kacper Rogowski. W grupie dziewcząt do lat 13 triumfowała Aleksandra Łukomska, a druga była Patrycja Tomczak. Wśród chłopców do lat 13 srebrny krążek zdobył Jakub Szymański, a na trzecim miejscu znalazł się Maksymilian Hałas.

Część naszych zawodników rywalizowała ze starszymi rywalami i zebrali cenne doświadczenie.

Komentarz: W kolejnym turnieju nasi zawodnicy zaprezentowali się znakomicie. Zdobyliśmy dziewięć medali. Zwyciężyliśmy w grupie dziewcząt do lat 10 i 13 za sprawą Amelii Jankowskiej i Aleksandry Łukomskiej. Cieszą też drugie lokaty: Kasjana Piętki, Wiktorii Grzelak, Kacpra Rogowskiego, Patrycji Tomczak, i Jakuba Szymańskiego oraz trzecie miejsca: Malwiny Hałas  i Maksymiliana Hałasa. Każda rywalizacja w międzywojewódzkich zawodach podnosi umiejętności naszych zawodników, a zdobyte doświadczenie z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Kadra UKS Komorzanka Komorze: r. 2006-2008 – Patrycja Tomczak, Antonina Skitek, Aleksandra Łukomska, Amelia Przybylska, Tomasz Bernat, Jakub Szymański, Maksymilian Hałas, Szymon Rodziewicz, Maksymilian Janke,  r. 2009-2011- Amelia Jankowska, Klaudia Kościańska, Dominika Świątek, Malwina Hałas, Nikola Filipiak, Maja Rydz, Marika Stachowiak,  Zuzanna Logdańska, Kacper Rogowski, Michał Szumlewicz, r. 2012 i mł.- Wiktoria Grzelak, Zuzanna Miara, Kasjan Piętka, Wiktor Grzebyszak, opiekun – Adam Miara, trenerzy – Andrzej Ziaja i Elżbieta Kowalska – Ziaja.