XVI MISTRZOSTWA POLSKI  W WARCABACH AKTYWNYCH–64-polowych

TERMIN – 24.11.2018 r.

MIEJSCE – Zespół Szkół nr 2 w Markach

ORGANIZATOR :

– UKS Struga Marki,

– Urząd Miasta Marki,

– Polski Związek Warcabowy.

W zawodach wystartowało 72 zawodników z różnych rejonów Polski. Mistrzostwa rozgrywano w kategoriach: juniorzy/juniorki do lat 13 (r. 2005 i młodsi), open- mężczyźni/kobiety (bez ograniczeń wiekowych). W danych kategoriach wyłoniono najlepszych zawodników do lat 8, 10 i 16.  Zawody rozegrane były systemem szwajcarskim – mecz plus rewanż do 7 rund z losowaniem pozycji, a czas gry na zawodnika wynosił 10 min lub 7 min. + 5 sek. Za zwycięstwo każdy zawodnik otrzymywał 2 punkt, za remis 1 pkt, a za porażkę 0 pkt.

Nasi zawodnicy spisali się znakomicie. W kategorii juniorek do lat 13 zwyciężyła Aleksandra Łukomska (10-latka) i zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w warcabach aktywnych. Najlepszą zawodniczką do lat 10 okazała się również Ola Łukomska, a trzecia w tej grupie była Amelia Jankowska. Wśród dziewcząt do lat 8 – 2.lokatę zajęła Nikola Filipiak. W klasyfikacji chłopców do lat 10 – 5. miejsce zajął Maksymilian Hałas, a dziewiąty był Kacper Rogowski. Wśród dziewcząt do lat 13 – na 5. miejscu sklasyfikowana została Patrycja Tomczak,   a w grupie chłopców do lat 13 – 11.lokatę zajął Tomasz Bernat.

Komentarz: Był to drugi nasz turniej w warcabach aktywnych (szybkich) z losowaniem pozycji, który wymagał od zawodników umiejętności kreatywnego myślenia, bo każda sytuacja na planszy była inna. Nasi zawodnicy zaprezentowali się znakomicie. Wygraliśmy za sprawą Oli Łukomskiej w kategorii juniorek do lat 13 i klasyfikacji dziewcząt do lat 10. Trzecia była Amelia Jankowska wśród dziewcząt do lat 10, a 2.lokatę zajęła Nikola Filipiak w grupie dziewcząt do lat 8. Pozostała grupa naszych zawodników dzielnie walczyła i była w czołówce mistrzostw. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy nasi zawodnicy byli rocznikowo młodsi i będą mogli jeszcze kilka lat startować w tej kategorii wiekowej.

Podziękowania należą się Pani Renacie Łukomskiej za zaangażowanie i poświęcony czas.

Tabela końcowa:

Kategoria juniorek do lat 13:

  1. Aleksandra Łukomska (UKS Komorzanka Komorze)
  2. Joanna Stachowiak (UKS Roszada Lipno)
  3. Agata Orłów (UKS Struga Marki)

Klasyfikacja juniorek do lat 10:

  1. Aleksandra Łukomska (UKS Komorzanka Komorze)
  2. Joanna Stachowiak (UKS Roszada Lipno)
  3. Amelia Jankowska (UKS Komorzanka Komorze)

Klasyfikacja juniorek do lat 8:

  1. Joanna Federak (MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki)
  2. Nikola Filipiak (UKS Komorzanka Komorze)
  3. Zofia Wideł (UKS Roszada Lipno)

Kadra – UKS Komorzanka Komorze: juniorzy – Tomasz Bernat (r. 2007), Maksymilian Hałas (r. 2008), Kacper Rogowski (r. 2009), juniorki – Patrycja Tomczak (r. 2007), Aleksandra Łukomska (r. 2008), Amelia Jankowska (r. 2009), Nikola Filipiak (r. 2011), kierownik – Renata Łukomska, trener – Andrzej Ziaja.

 

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *