XVII MISTRZOSTWA POLSKI  W WARCABACH AKTYWNYCH 64-POLOWYCH

TERMIN – 23.11.2019 r.

MIEJSCE – Zespół Szkół nr 2 w Markach

ORGANIZATORZY:

– Uczniowski Klub Sportowy Struga Marki,

– Urząd Miasta Marki,

– Polski Związek Warcabowy.

W zawodach wystartowało 72 zawodników z całej Polski. Mistrzostwa rozgrywano w kategoriach: juniorzy/juniorki do lat 10 (r. 2009 i młodsi), do lat 13 (r. 2006 i młodsi), mężczyźni/kobiety (bez ograniczeń wiekowych). Zawody rozegrane były systemem kołowym lub szwajcarskim – mecz plus rewanż do 5 lub 7 rund z losowaniem ruchów i pozycji, a czas gry na zawodnika wynosił 10 min. lub 7 min. + 5 sek. Za zwycięstwo każdy uczestnik otrzymywał 2 punkt, za remis 1 pkt, a za porażkę 0 pkt.

Nasi zawodnicy spisali się znakomicie. Zdobyliśmy 4 medale (2 złote i 2 srebrne). W kategorii juniorek do lat 10 srebrny medal otrzymała Amelia Jankowska. Wśród juniorów do lat 10 złoty medal i tytuł Mistrza Polski zdobył Kacper Rogowski. W grupie juniorek do lat 13 złoty krążek i tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła Patrycja Tomczak, a drugie miejsce zajęła Aleksandra Łukomska. Pozostali nasi zawodnicy: Wiktor Grzebyszak (w kat. juniorów do lat 10), Maksymilian Hałas i Jakub Szymański (w kat. juniorów do lat 13) uplasowali się poza podium. Warto wspomnieć, że większość naszych warcabistów była rocznikowo młodsza i rywalizowała ze starszymi rywalami.

Komentarz: Był to kolejny nasz turniej w warcabach aktywnych 64-polowych z losowaniem pierwszych ruchów, który wymagał od zawodników umiejętności kreatywnego myślenia, bo każda sytuacja na planszy była inna. Nasi warcabiści zaprezentowali się znakomicie. Wygraliśmy za sprawą Kacpra Rogowskiego wśród juniorów do lat 10 i Patrycji Tomczak w kategorii juniorek do lat 13. Drugie miejsca zajęły: Amelia Jankowska wśród juniorek do lat 10 i Aleksandra Łukomska w grupie juniorek do lat 13. Pozostała grupa naszych zawodników dzielnie walczyła w tych mistrzostwach. Na uwagę zasługuje fakt, że większość naszych warcabistów była rocznikowo młodsza i będzie mogła jeszcze startować za rok w tych samych kategoriach wiekowych.

Podziękowania należą się Pani Renacie Łukomskiej za zaangażowanie i poświęcony czas.

Tabele końcowe:

Klasyfikacja najlepszych juniorek do lat 10:

  1. Zofia Wideł (UKS Roszada Lipno)2.
  2. Amelia Jankowska (UKS Komorzanka Komorze)
  3. Kylie Sześciło Moreira Ribeiro (UKS Struga Marki)

Klasyfikacja najlepszych juniorów do lat 10:

  1. Kacper Rogowski (UKS Komorzanka Komorze)
  2. Szymon Repelowicz (UKS Struga Marki)
  3. Łukasz Padzik (MKS Mazovia Mińsk Mazowicki)

Kategoria najlepszych juniorek do lat 13:

  1. Patrycja Tomczak (UKS Komorzanka Komorze)
  2. Aleksandra Łukomska (UKS Komorzanka Komorze)
  3. Amelia Bajk (LSWKS Złote Piony Bielawa)

Kadra UKS Komorzanka Komorze: juniorka do lat 10 – Amelia Jankowska, juniorki do lat 13: Aleksandra Łukomska, Patrycja Tomczak, juniorzy do lat 10: Wiktor Grzebyszak, Kacper Rogowski, juniorzy do lat 13: Maksymilian Hałas, Jakub Szymański, kierownik – Renata Łukomska, trenerzy – Andrzej Ziaja i Elżbieta Kowalska-Ziaja.