III GRAND PRIX POLSKI 2024 W WARCABACH 64-POLOWYCH

TERMIN – 24.02.2024 r.

MIEJSCE – Warszawa

W trzecim Grand Prix Polski 2024 w warcabach 64-polowych wystartowali zawodnicy z całego kraju. Turniej rozegrano w ramach ligi żaków, orlików, młodzików oraz ekstraligi i podzielono na kategorie: dziewcząt oraz chłopców do lat 8, 10, 13 a także kobiet i mężczyzn powyżej 13 lat.

Nasi zawodnicy zdobyli 5 medali (3 złote, 1 srebrny, 1 brązowy). W kategorii dziewcząt do 8 lat triumfowała Aleksandra Kupś. W grupie dziewcząt do 10 lat zwyciężyła Danuta Bożejewicz. Wśród chłopców do 10 lat wygrał Adam Przydryga. W kategorii kobiet powyżej 13 lat drugie miejsce zajęła Aleksandra Łukomska, a za nią uplasowała się Patrycja Tomczak. Tuż za podium znalazła się Hanna Mettler (kat. dziewczęta do 10 lat).

Ze względu na bardzo dobre wyniki w poprzednim Grand Prix Polski 2024 w starszej grupie wiekowej zdecydowali się wystartować: Hanna Mettler (żaczka), Nikola Filipiak (młodziczka), Julian Surma (młodzik). Wszyscy nasi warcabiści dzielnie walczyli do końca turnieju. Część z nich rywalizowała ze starszymi przeciwnikami i zebrała cenne doświadczenie.