III POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ WIEJSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

6 czerwca 2014 r. w Komorzu Przybysławskim odbył się III Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Wiejskich Szkół Podstawowych klas VI i młodszych. Zaproszono 8 szkół z powiatu jarocińskiego i wrzesińskiego. Gościliśmy około 70 zawodników, co zaliczało nasz turniej do jednego z największych imprez piłkarskich w gminie Żerków. Organizatorem imprezy byli: Szkoła Podstawowa w Komorzu i Uczniowski Klub Sportowy Komorzanka.

W wyniku losowania zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowano systemem każdy z każdym 1 x 10 min. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do półfinałów, w których następowała konfrontacja najlepszych ekip z obu grup. Mecz o 3. miejsce i finał został poprzedzony meczami o miejsce 7 i 5.

W grupie A zagrały 4 zespoły – SP Wilkowyja, SP Lisewo oraz  dwie drużyny  z Komorza (kl. VI, V i IV). W grupie B rywalizowały następujące szkoły: Żerków, Ludwinów, Dobieszczyzna oraz Sławoszew. W grupie A 1. miejsce zajęła szkoła z Wilkowyi, a tuż za nimi gospodarze SP Komorze I. 3 miejsce zajęli uczniowie SP Lisewo, a 4 miejsce przypadło drugiej drużynie SP Komorze (kl. V i IV).

W grupie B wygrała szkoła z Dobieszczyzny.2. miejsce przypadło SP  Żerków. W meczu o 3. miejsce w grupie B NSP w Ludwinowie pokonała z SP Sławoszew i zagwarantowała sobie przedostatnie miejsce w stawce. W 2. rundzie turnieju doszło do konfrontacji grup w meczu o 7 miejsce, Sławoszew wygrał po rzutach karnych 1:0 z SP Komorze II (w regulaminowym czasie gry był wynik bezbramkowy). W spotkaniu o 5 miejsce SP Lisewo pokonało nieznacznie 1:0 NSP Ludwinów. W pierwszym półfinale podopieczni Andrzeja Ziai pokonali SP Dobieszczyznę po rzutach karnych 2:0 (w regulaminowym czasie gry było 1:1). W drugim półfinale Żerków  pokonał 1:0 SP Wilkowyję. W meczu o 3. miejsce podopieczni Jacka Koleckiego wygrali 1:0 z SP w Dobieszczyźnie. Finał był bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynkiem ekip z Żerkowa i Komorza. W regulaminowym czasie gry padł remis 0:0, a karne lepiej egzekwowali zawodnicy z Żerkowa.

Najlepszym bramkarzem turnieju uznano: Piotra Mareckiego (SP Wilkowyja)

Najlepszym zawodnikiem turnieju została: Kinga Waszak (SP Komorze I).

Sędzią zawodów był p. Arkadiusz Reśliński.

Wszystkie zespoły otrzymały puchary, dyplomy i medale.

Turniej zakończył się sukcesem organizacyjnym i sportowym dla naszej szkoły – a organizatorem całego przedsięwzięcia była Pani dyrektor Mariola Zawal       i nauczyciel w-f Pan Andrzej Ziaja. Serdeczne podziękowania składamy licznym sponsorom turnieju( Bank Spółdzielczy w Jarocinie i Żerkowie, Piekarnie: K. Filary oraz S. Wosiński).

Komentarz: Celem turnieju była integracja szkół wiejskich oraz popularyzacja piłki nożnej w środowisku lokalnym. Cieszy sukces organizacyjny i sportowy naszej szkoły. Opinie i zainteresowanie drużyn turniejem są tego dowodem.

Tabele grupowe:

Grupa A

 1. SP Wilkowyja 9 pkt bramki 10-0
 2. SP Komorze I 6 pkt 3-1
 3. SP Lisewo 3 pkt 1-5
 4. SP Komorze II 0 pkt  0-8

Wyniki: Komorze I– Lisewo 1:0, Komorze II – Wilkowyja 0:5, Komorze I- Komorze II 2:0,  Lisewo – Wilkowyja 0:4, Komorze I– Wilkowyja 0:1, Lisewo – Komorze II 1:0.

Grupa B

 1. SP Dobieszczyzna 9 pkt bramki 6-0
 2. SP Żerków 6 pkt   7-2
 3. NSP Ludwinów 3 pkt 1-2
 4. SP Sławoszew 0 pkt 0-10

Wyniki: SP Dobieszczyzna – SP Żerków 2:0, NSP Ludwinów – Żerków 0:1, SP Dobieszczyzna – SP Sławoszew 3:0, NSP Ludwinów – SP Sławoszew 1:0, SP Ludwinów  SP Dobieszczyzna 0:1,  SP Żerków – SP Sławoszew 6:0.

Półfinały:

SP Komorze I – SP Dobieszczyzna 1:1 k. 2:0

SP Wilkowyja – SP Żerków  0:1

O 7 miejsce:

SP Komorze II – SP Sławoszew 0:0 k. 0:1

O 5 miejsce:

SP Lisewo – NSP Ludwinów 1:0

O 3 miejsce:

SP Wilkowyja – SP Dobieszczyzna 1:0

Finał:

SP Komorze I – SP Żerków 0:0 k. 2:3

Tabela końcowa turnieju:

 1. SP Żerków
 2. SP Komorze I
 3. SP Wilkowyja
 4. SP Dobieszczyzna
 5. SP Lisewo
 6. NSP Ludwinów
 7. SP Sławoszew
 8. SP Komorze II