IX GRAND PRIX POLSKI 2023 W WARCABACH 100-POLOWYCH

TERMIN – 07.10.2023 r.

MIEJSCE – Rychlik

W dziewiątym Grand Prix Polski 2023 w warcabach 100-polowych wystartowali zawodnicy z kraju i zagranicy. Turniej rozegrano w ramach ligi żaków, orlików, młodzików oraz ekstraligi i podzielono na kategorie: dziewcząt oraz chłopców do lat 8, 10, 13 a także kobiet i mężczyzn powyżej 13 lat.

Nasi zawodnicy zdobyli 9 medali (1 złoty, 5 srebrnych, 3 brązowe). W kategorii dziewcząt do 8 lat drugie miejsce zajęła Julia Robak. Wśród dziewcząt do lat 10 srebrny medal zdobyła Wiktoria Bednarek. W grupie chłopców do 10 lat triumfował Julian Surma, a drugi był Oskar Hofmański. W kategorii dziewcząt do 13 lat brązowy krążek wywalczyła Nikola Filipiak. Wśród chłopców do 13 lat drugie miejsce zajął Franciszek Żukrowski, a za nim uplasował się Adam Przydryga. W grupie kobiet powyżej 13 lat drugą lokatę uzyskała Aleksandra Łukomska, a za nią znalazła się Patrycja Tomczak.

Ze względu na bardzo dobre wyniki w poprzednim Grand Prix Polski 2023 w starszej grupie wiekowej zdecydowali się wystartować: Wiktoria Bednarek (żaczka), Jan Żukrowski (żak), Danuta Bożejewicz (orliczka), Adam Przydryga (orlik), Maja Rydz (młodziczka). Wszyscy nasi warcabiści dzielnie walczyli do końca turnieju. Część z nich rywalizowała ze starszymi przeciwnikami i zebrała cenne doświadczenie.