IX OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ JUNIORÓW O PUCHAR TATR W WARCABACH 64 I 100-POLOWYCH

TERMIN – 01-04.06.2023 r.

MIEJSCE – Biały Dunajec

W ogólnopolskim turnieju wystartowali zawodnicy z całego kraju. Mistrzostwa zostały objęte honorowym patronatem wójta gminy Biały Dunajec. Rozegrano zawody w warcabach 64 i 100-polowych oraz wyłoniono najlepszych w klasyfikacji łącznej. Rywalizowano w kategoriach: juniorek oraz juniorów do lat 6, 8, 10 i 13.

Nasi zawodnicy zdobyli 7 medali (2 złote, 3 srebrne, 2 brązowe). W kategorii juniorek do lat 6 zwyciężyła Maja Ziaja. Wśród juniorów do lat 6 trzeci był Jakub Wójcik. W grupie dziewcząt do lat 8 drugie miejsce zajęła Julia Robak.  W kategorii chłopców do lat 8 drugą lokatę uzyskał Jan Żukrowski. Wśród juniorek do lat 10 wygrała Wiktoria Bednarek, a za nią była Joanna Robak. W grupie juniorów do lat 13 trzecie miejsce zajął Franciszek Żukrowski. Tuż za podium znalazł się Wiktor Grzebyszak (kat. chłopcy do lat 13). Wszyscy nasi warcabiści dzielnie walczyli do końca turnieju. Część z nich rywalizowała ze starszymi przeciwnikami i zebrała cenne doświadczenie.