XXI MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W GRZE AKTYWNEJ

XX MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W GRZE BŁYSKAWICZNEJ

W WARCABACH 100-POLOWYCH

TERMIN – 14-19.04.2023 r.

MIEJSCE – Szklarska Poręba

W zawodach wystartowali zawodnicy z całej Polski. Mistrzostwa przeprowadzono w kategoriach: juniorek i juniorów do lat 10, 13, 16, 19, 23. Rozegrano trzy turnieje: grę klasyczną, aktywną i błyskawiczną. Zawody stały na wysokim poziomie, ponieważ brali w nich udział mistrzowie i medaliści Mistrzostw Polski, Europy i Świata z poprzednich lat.

Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie. W tych mistrzostwach zdobyliśmy rekordowe szesnaście medali (6 złotych, 8 srebrnych, 2 brązowe). UKS Komorzanka w klasyfikacji drużynowej w grach: klasycznej, aktywnej i błyskawicznej zajął drugie miejsca.

Gra klasyczna – pięć medali (2 złote. 2 srebrne, 1 brązowy):

– złoty medal – Adam Przydryga (junior do lat 10),

– złoty medal – Aleksandra Łukomska (juniorka do lat 16),

– srebrny medal – Danuta Bożejewicz (juniorka do lat 10),

– srebrny medal – Julian Surma (junior do lat 10),

– brązowy medal – Patrycja Tomczak (juniorka do lat 16).

Tuż za podium znaleźli się: Wiktoria Bednarek (juniorka do lat 10), Oskar Hofmański (junior do lat 10), Maja Rydz (juniorka do lat 13).

Gra aktywna – pięć medali (2 złote, 3 srebrne):

– złoty medal – Oskar Hofmański (junior do lat 10),

– srebrny medal – Patrycja Tomczak (juniorka do lat 16).

Tuż za podium znalazł się Adam Przydryga (junior do lat 10).

Gra błyskawiczna – sześć medali (2 złote, 3 srebrne, 1 brązowy):

– złoty medal – Danuta Bożejewicz (juniorka do lat 10),

– złoty medal – Julian Surma (junior do lat 10),

– srebrny medal – Adam Przydryga (junior do lat 10),

– srebrny medal – Maja Rydz (juniorka do lat 13).

– srebrny medal – Patrycja Tomczak (juniorka do lat 16),

– brązowy medal – Aleksandra Łukomska (juniorka do lat 16).

Komentarz: W tych prestiżowych zawodach nasi warcabiści zdobyli aż szesnaście medali (6 złotych, 8 srebrnych, 2 brązowe). Nasz klub zajął drugie miejsca w Polsce w każdym z turniejów. Nasi najlepsi warcabiści znajdą się w kadrze Polski i będą mieli możliwość wyjazdu na imprezy międzynarodowe. Wszyscy zawodnicy Komorzanki dzielnie walczyli w mistrzostwach. Większość naszych warcabistów była rocznikowo młodsza i rywalizowała ze starszymi przeciwnikami. Zdobyte doświadczenie podczas zawodów z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Wyjazd na tak dużą imprezę nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc finansowa sponsorów oraz wsparcie członków rodziny, którym należą się podziękowania.