XII DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW

XIII INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W GRZE BŁYSKAWICZNEJ

XXIV INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW

W WARCABACH 64-POLOWYCH

TERMIN – 19-23.08.2020 r.

MIEJSCE – Boszkowo.

W zawodach wystartowali zawodnicy z całej Polski. Mistrzostwa indywidualne i drużynowe przeprowadzono w kategoriach: juniorów oraz juniorek do lat 8, 10, 13 i 16. W ramach Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów rozegrano grę klasyczną i błyskawiczną. Następnie na podstawie wyników indywidualnych gry klasycznej ustalono klasyfikację drużynową mistrzostw. Zawody stały na wysokim poziomie, ponieważ brali w nich udział mistrzowie i medaliści Mistrzostw Polski, Europy i Świata z poprzednich lat.

Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie. Zdobyliśmy aż czternaście medali (6 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych): dziewięć indywidualnie: gra błyskawiczna – trzy medale (2 złote i brązowy) i gra klasyczna – sześć medali (złoty, 2 srebrne i 3 brązowe) oraz pięć drużynowo (3 złote, srebrny i brązowy).

W Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów zdobyliśmy dziewięć medali. W grze błyskawicznej wywalczyliśmy trzy krążki. Dwa złote medale zdobyli: w kategorii juniorów do lat 8 – Wiktor Grzebyszak i w grupie juniorek do lat 13 – Aleksandra Łukomska. Brązowy krążek zdobyła wśród juniorek do lat 8 – Wiktoria Grzelak. Tuż za podium znaleźli się w kategoriach: juniorów do lat 8 – Antoni Świerkowski, juniorek do lat 13 – Patrycja Tomczak, juniorów do lat 13 – Jakub Szymański. W grze klasycznej wywalczyliśmy sześć medali. Złoty medal zdobył w kategorii juniorów do lat 8 – Wiktor Grzebyszak. Dwa srebrne medale wywalczyły: w kategorii juniorek do lat 8 – Maja Warzywoda i w grupie juniorek do lat 13 – Aleksandra Łukomska. Trzy brązowe krążki wygrali: w kategorii juniorek do lat 8 – Wiktoria Grzelak, w grupie juniorów do lat 8 – Franciszek Żukrowski i wśród juniorek do lat 13 – Patrycja Tomczak.

W Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów zdobyliśmy pięć medali. Trzy złote medale w kategoriach: juniorek do lat 8 (skład: Maja Warzywoda, Wiktoria Grzelak), juniorów do lat 8 (skład: Wiktor Grzebyszak, Franciszek Żukrowski, Miłosz Smułczyński) i juniorek do lat 13 (skład: Aleksandra Łukomska, Patrycja Tomczak). Srebrny medal wśród juniorów do lat 13 (skład: Jakub Szymański, Tomasz Bernat, Maksymilian Hałas) oraz brązowy medal w grupie juniorów do lat 8 (skład: Bartosz Faustyniak, Antoni Świerkowski).

Komentarz: Czternaście medali (6 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych) zdobyli nasi warcabiści w tych prestiżowych zawodach. Warto wspomnieć, że Wiktor Grzebyszak (zeszłoroczny potrójny Mistrz Świata) zdobył trzy złote medale co było nie lada wyczynem podczas tych zawodów. Trzy medale wywalczyły też: Aleksandra Łukomska (2 x złoto i srebro), Wiktoria Grzelak (złoto i 2 x brąz). Dwa medale wygrali: Maja Warzywoda (złoto i srebro), Patrycja Tomczak (złoto i brąz), Franciszek Żukrowski (złoto i brąz). Po jednym krążku przywieźli: Miłosz Smułczyński (złoto), Jakub Szymański (srebro), Maksymilian Hałas (srebro), Tomasz Bernat (srebro), Antoni Świerkowski (brąz), Bartosz Faustyniak (brąz). W tych zawodach część naszych zawodników debiutowała, rywalizowała ze starszymi, a niektórzy zmieniali kategorie wiekowe. Wyjazd na tak dużą imprezę  nie byłby możliwy gdyby nie pomoc finansowa licznych sponsorów oraz wsparcie rodziców, którym należą się ogromne podziękowania.

Kadra UKS Komorzanka Komorze

Juniorki:

– do lat 8: Wiktoria Grzelak, Maja Warzywoda, Lena Zaremba, Natalia Zaremba,

– do lat 10: Nikola Filipiak, Klaudia Kościańska, Maja Rydz,

– do lat 13: Aleksandra Łukomska, Amelia Przybylska, Antonina Skitek, Patrycja Tomczak.

Juniorzy:

– do lat 8: Bartosz Faustyniak, Wiktor Grzebyszak, Miłosz Smułczyński, Antoni Świerkowski, Franciszek Żukrowski,

– do lat 10: Jakub Faustyniak,

– do lat 13: Tomasz Bernat, Maksymilian Hałas, Jakub Szymański.

Trener: Andrzej Ziaja.

Kierownik: Sonia Rydz.