V GRAND PRIX POLSKI 2024 W WARCABACH 100-POLOWYCH

TERMIN – 17.03.2024 r.

MIEJSCE – Janikowo

W piątym Grand Prix Polski 2024 w warcabach 100-polowych wystartowali zawodnicy z całego kraju. Turniej rozegrano w ramach ligi żaków, orlików, młodzików oraz ekstraligi i podzielono na kategorie: dziewcząt oraz chłopców do lat 8, 10, 13 a także kobiet i mężczyzn powyżej 13 lat.

Nasi zawodnicy zdobyli 11 medali (4 złote, 5 srebrnych, 2 brązowe). W kategorii dziewcząt do 8 lat srebrny medal zdobyła Teresa Bożejewicz. W grupie chłopców do 8 lat drugie miejsce zajął Jakub Jajczyk, a trzeci był Wojciech Mirkiewicz. Wśród dziewcząt do 10 lat zwyciężyła Kinga Zdrojowa. W kategorii dziewcząt do 13 lat całe podium zajęły nasze warcabistki. Wygrała Nikola Filipiak, a za nią były: Danuta Bożejewicz i Maja Warzywoda. Wśród chłopców do 13 lat triumfował Wiktor Grzebyszak, a drugi był Adam Przydryga. W grupie kobiet powyżej 13 lat zwyciężyła Patrycja Tomczak, a za nią znalazła się Aleksandra Łukomska. Tuż za podium znaleźli się: Gabriel Mensfeld (kat. chłopcy do 10 lat), Maja Rydz (kat. kobiet powyżej 13 lat).

Ze względu na bardzo dobre wyniki w poprzednich Grand Prix Polski 2024 w starszej grupie wiekowej zdecydowali się wystartować: Aleksandra Kupś, Nadia Majusiak, Hanna Mettler, Maja Ziaja (wszystkie żaczki), Danuta Bożejewicz (orliczka), Adam Przydryga (orlik), Maja Rydz (młodziczka). Wszyscy nasi warcabiści dzielnie walczyli do końca turnieju. Część z nich rywalizowała ze starszymi przeciwnikami i zebrała cenne doświadczenie.