VI GRAND PRIX POLSKI 2023 W WARCABACH 64-POLOWYCH

TERMIN – 18.06.2023 r.

MIEJSCE – Wronki

W szóstym Grand Prix Polski 2023 w warcabach 64-polowych wystartowali zawodnicy z kraju i zagranicy. Turniej rozegrano w ramach ligi żaków, orlików, młodzików oraz ekstraligi i podzielono na kategorie: dziewcząt oraz chłopców do lat 8, 10, 13 a także kobiet i mężczyzn powyżej 13 lat.

Nasi zawodnicy zdobyli 10 medali (2 złote, 3 srebrne, 5 brązowych). W kategorii dziewcząt do 10 lat zwyciężyła Wiktoria Bednarek, a trzecia była Kinga Zdrojowa. W grupie chłopców do 10 lat całe podium zajęli nasi warcabiści. Triumfował Jan Żukrowski, drugi był Julian Wasiuta, a trzecie miejsce zajął Oskar Hofmański. Wśród dziewcząt do 13 lat brązowy medal zdobyła Nikola Filipiak. W kategorii chłopców do 13 lat drugi był Julian Surma a trzeci Franciszek Żukrowski. W grupie kobiet powyżej 13 lat drugą lokatę zajęła Aleksandra Łukomska, a za nią była Patrycja Tomczak. Tuż za podium znalazła się Aleksandra Kupś (kat. dziewczęta do 8 lat).

Ze względu na bardzo dobre wyniki w poprzednim Grand Prix Polski 2023 w starszej grupie wiekowej zdecydowali się wystartować: Wiktoria Bednarek (żaczka), Jan Żukrowski (żak), Danuta Bożejewicz (orliczka), Adam Przydryga, Julian Surma (obaj orlicy), Maja Rydz (młodziczka). Wszyscy nasi warcabiści dzielnie walczyli do końca turnieju. Część z nich rywalizowała ze starszymi przeciwnikami i zebrała cenne doświadczenie.