VIII GRAND PRIX POLSKI 2023 W WARCABACH 100-POLOWYCH

TERMIN – 15-17.09.2023 r.

MIEJSCE – Police

W ósmym Grand Prix Polski 2023 w warcabach 100-polowych wystartowali zawodnicy z kraju i zagranicy. Turniej rozegrano w ramach ligi orlików, młodzików oraz ekstraligi i podzielono na kategorie: dziewcząt oraz chłopców do lat 10, 13 a także kobiet i mężczyzn powyżej 13 lat.

Nasi zawodnicy zdobyli 5 medali (2 złote, 2 srebrne, 1 brązowy). W kategorii dziewcząt do 10 lat zwyciężyła Danuta Bożejewicz. W grupie chłopców do 10 lat triumfował Adam Przydryga. Wśród dziewcząt do 13 lat srebrny medal zdobyła Maja Rydz. W kategorii chłopców do 13 lat trzeci był Franciszek Żukrowski. W grupie kobiet powyżej 13 lat drugą lokatę zajęła Patrycja Tomczak. Tuż za podium znalazł się Wiktor Grzebyszak (kat. chłopcy do 13 lat).

Ze względu na bardzo dobre wyniki w poprzednim Grand Prix Polski 2023 w starszej grupie wiekowej zdecydował się wystartować Julian Surma (orlik). Wszyscy nasi warcabiści dzielnie walczyli do końca turnieju. Część z nich rywalizowała ze starszymi przeciwnikami i zebrała cenne doświadczenie.