XIX MISTRZOSTWA POLSKI W WARCABACH 64-POLOWYCH W GRZE AKTYWNEJ

TERMIN – 26.11.2022 r.

MIEJSCE – Szubin

W mistrzostwach wzięli udział zawodnicy z całego kraju. Turniej przeprowadzono w kategoriach: juniorek i juniorów do lat 8, 10, 13, 16 oraz kobiet i mężczyzn. Rywalizacja była trudna, ponieważ grali mistrzowie oraz medaliści Mistrzostw Polski, Europy i Świata z poprzednich lat. Nasi zawodnicy wypadli rewelacyjnie. Zdobyliśmy 9 medali (4 złote, 4 srebrne, 1 brązowy). W kategorii juniorek do lat 8 srebrny medal zdobyła Danuta Bożejewicz. Wśród juniorów do lat 8 srebrny krążek wywalczył Adam Przydryga. W grupie dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Maja Warzywoda. W kategorii chłopców do lat 10 triumfował Wiktor Grzebyszak, a drugi był Oskar Hofmański. Wśród juniorek do lat 13 wygrała Maja Rydz, trzecie miejsce zajęła Nikola Filipiak. W grupie dziewcząt do lat 16 złoty medal zdobyła Aleksandra Łukomska a srebrny Patrycja Tomczak. W kategorii juniorów do lat 13 tuż za podium znalazł się Kacper Rogowski.

Podziękowania należą się rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas.

Komentarz: Cieszą kolejne sukcesy naszych zdolnych warcabistów. Wszyscy dzielnie walczyli do końca mistrzostw. Część naszych zawodników była rocznikowo młodsza i rywalizowała ze starszymi przeciwnikami.