63. PLEBISCYT SPORTOWY GŁOSU WIELKOPOLSKIEGO – MISTRZOWIE SPORTU DEKADY 2010-2020 W WIELKOPOLSCE

19.02.2021 r. Poznań

Zakończyła się kolejna edycja Plebiscytu Sportowego „Głosu Wielkopolskiego”. W tym wyjątkowym roku, w którym pandemia tak bardzo wpłynęła na nasze życie, plebiscyt dotyczył nie tylko mijającego roku, lecz ostatniego dziesięciolecia. Głosami Czytelników zostały przyznane prestiżowe tytuły Sportowca Dekady – osobno wśród kobiet i mężczyzn, Trenera Dekady i Drużyny Dekady. Nagrodzono także działaczy i sportowe talenty z regionu. Patronami plebiscytu byli: Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Andrzej Kraśnicki – Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W Plebiscycie Sportowym „Głosu Wielkopolskiego” wzięli udział: trener Andrzej Ziaja oraz UKS Komorzanka. Podczas Gali Mistrzów Sportu i Dekady, która odbyła się online 19 lutego 2021 r. o godzinie 19.00 zaprezentowano zwycięzców wszystkich kategorii. W pierwszym etapie powiatowym zwyciężyli: w kategorii Trener Sportowy Dekady – Andrzej Ziaja oraz w kategorii Drużyna Sportowa Dekady – UKS Komorzanka. Nasi przedstawiciele awansowali z pierwszych miejsc do finału wojewódzkiego. W finale wojewódzkim UKS Komorzanka zajął 2. miejsce, a trener Andrzej Ziaja sklasyfikowany został na 12. lokacie.